PKO Ekstraklasa. Porażka mistrza Polski na koniec roku. Świetny Merebaszwili

21 grudnia 2019, 19:26 | DW

PKO Ekstraklasa. Piast Gliwice znów przegrał na własne życzenie. Mistrzowie Polski przerwali w minionym tygodniu serię trzech porażek, ale po skromnej wygranej znów okazali się słabsi od rywali. Tym razem stracili punkty w Płocku i to właśnie Wisła przełamała zwycięską niemoc. Gole dla gospodarzy strzelił Giorgi Merebaszwili. Goście odpowiedzieli tylko jednym trafieniem Gerarda Badii.

Wisła Płock - Piast Gliwice 2:1 (1:1)

Wisła Płock notowała przed tym meczem fatalną serię sześciu meczów bez zwycięstwa. Jeszcze niedawno plasowali się nawet na 1. miejscu, a teraz po tym nie zostało zupełnie nic. Tuż przed końcem roku ekipa Radosława Sobolewskiego miała coś do udowodnienia. Przeciwko nim stanęli mistrzowie Polski, którzy również w tym sezonie nie zachwycają. Przeplatają dobre serię, tymi dużo słabszymi. Lepiej rok zakończyli jednak Nafciarze.

Pierwszy gol padł już w 16. minucie spotkania. Dominik Furman dograł w pole karne, piłka spadła pod nogi Giorgi Merebaszwilego, który oddał mocny strzał na bramkę Piasta. Piłka odbiła się od Patryka Sokołowskiego i wpadła do siatki. Po trzech minutach mogło być już 2:0 również po strzale Gruzina, ale po błędzie defensywy Piasta sytuację uratował Frantisek Plach.

W 34. minucie Piast wyrównał. Patryk Sokołowski dograł idealnie na głowę Gerarda Badii, który musiał tylko dobrze złożyć się do strzału. Zrobił to i pokonał bramkarza rywali. Po trzech minutach to gliwiczanie stracili szansę na wyjście na prowadzenie. Jorge Felix uderzył mocno z woleja i futbolówka minimalnie minęła bramkę.

Tuż po przerwie wynik meczu ustalił nie kto inny, jak Merebaszwili. Skrzydłowy Wisły spokojnie minął trzech rywali i huknął z 17 metrów w samo okienko. Cudowna bramka.

Wisła Płock pokonuje Piasta Gliwice i przerywa serię meczów bez zwycięstwa. Na koniec roku gliwiczanie plasują się na 6. miejscu, natomiast Wisła Płock czeka jeszcze na spotkanie Jagiellonii, ktora może ją wyprzedzić w walce o górną ósemkę tabeli.

Atrakcyjność meczu: 6/10
Piłkarz meczu: Giorgi Merebaszwili

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

[xlink]5f081636-0588-3662-5df6-3c404383d2fd,502845dd-3cc1-fd37-6f73-068bb36a3fe1[/xlink]