menu

Piłkarz Lecha Poznań ma pozytywny wynik testu na koronawirusa. Nie poleciał na obóz do Turcji

10 stycznia, 13:21 | DD

Lech Poznań w niedzielę wyleciał z Berlina do tureckiego Belek na zgrupowanie przed wznowieniem rozgrywek PKO Ekstraklasy. Niestety klub poinformował, że kadry złożonej z 30 piłkarzy (dodając Antonio Milicia) wypadł jeden zawodnik, który ma pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Lech Poznań przynajmniej na początku zgrupowania w Turcji będzie przygotowywał się do wznowienia rozgrywek bez jednego zawodnika.
Lech Poznań przynajmniej na początku zgrupowania w Turcji będzie przygotowywał się do wznowienia rozgrywek bez jednego zawodnika.
fot. Grzegorz Dembiński

Piłkarze Lecha Poznań wraz ze sztabem szkoleniowym przed wznowieniem przygotowań do rundy wiosennej przeszli dwukrotnie testy na obecność w organizmie wirusa SARS-CoV-2. U jednego z badanych piłkarzy pierwszego zespołu wynik badania był pozytywny.

Czytaj też: Bartosz Salamon oficjalnie nowym piłkarzem Lecha Poznań. Poznaniak wraca do Kolejorza!

"Klub niezwłocznie wdrożył wszystkie procedury wymagane przepisami sanitarno-epidemiologicznymi. Piłkarz ze względu na wcześniejsze objawy nie miał styczności z drużyną - jest odizolowany oraz wysłany na kwarantannę. Czuje się dobrze. Lech Poznań zachowuje wszystkie rygory bezpieczeństwa i normalnie przygotowuje się do wznowienia rozgrywek" - czytamy w komunikacie na oficjalnej stronie klubu.

Zobacz też: Lech Poznań bez jednego z zawodników w kadrze na zgrupowanie do Turcji. Ma pozytywny wynik testu na koronawirusa

Z nieoficjalnych informacji wynika, że pozytywny wynik miał jeden z pomocników Kolejorza.

Komunikat medyczny [unicode_pictographs]%F0%9F%91%87[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%8F%BC[/unicode_pictographs]https://t.co/gnSf3Zq5Xx pic.twitter.com/9QGwqOieK1— Lech Poznań (@LechPoznan) January 10, 2021