menu

Piast pojedzie do Turcji bez Koruna. Obrońca powołany do kadry B

11 stycznia, 14:43 | red

Uros Korun otrzymał powołanie na zgrupowanie reprezentacji B Słowenii, które zorganizowano w hiszpańskiej Marbelli. Waldemar Fornalik zdecydował się puscić zawodnika na kilka dni, dzięki czemu defensor może zagrać w sparingu z reprezentacją Chin U-25.


fot. Przemyslaw Swiderski

W seniorskiej reprezentacji jeszcze nie zagrał, ale za najlepszych czasów Piasta Uros Korun dostrzegany był przez sztab szkoleniowy reprezentacji Słowenii. Wówczas mógł jednak liczyć jedynie miejsce na liście rezerwowych. Teraz również na kadrę A nie może liczyć. Obrońca gliwiczan otrzymał jednak powołanie na zagrupowanie reprezentacji B. Tam może zaprezentować swoje umiejętności i ciężką pracą przekonać selekcjonera do kolejnych zaproszeń.

Po raz ostatni w barwach Słowenii Korun wystąpił jeszcze w juniorach. W reprezentacji U-21 rozegrał siedem spotkań. Teraz narodowy trykot może założyć 24 stycznia. O 17.00 wraz z pozostałymi wybrańcami zagra przeciwko reprezentacji Chin do lat 25. Zanim jednak wybiegnie na boisko, czeka go kilka dni zgrupowania. Do hiszpańskiej Marbelli defensor uda się 19 stycznia.

Wszystko za zgodą Waldemara Fornalika. Korun opuści kilka dni zimowych przygotowań i później dojedzie do Turcji, gdzie na obozie będą przebywać jego koledzy. Ponownie w klubie zjawić ma się 27 stycznia.

źródło: piast-gliwice.eu