Sparing: Piast Gliwice otworzył 2018 roku wygraną

13 stycznia 2018, 13:19 | Kaja Krasnodębska

Niebiesko-Czerwoni odnieśli zwycięstwo w swoim pierwszym sparingu w 2018 roku. Po golach Michala Papadopulosa oraz Sasy Zivca pokonali GKS Jastrzębie 2-0.

Przygotowania do rundy wiosennej piłkarze gliwickiego Piasta rozpoczęli w poniedziałek, a już w czwartek udali się na swój pierwszy obóz przygotowawczy do pobliskiego Kamienia-Rybnika. Oprócz intensywnych treningów zaplanowano tutaj sparing z liderem drugoligowych rozgrywek, rewelacyjnym beniaminkiem GKS-em Jastrzębie. Również dla zespołu z Jastrzębia Zdroju było to premierowe starcie po zimowej przerwie.

Mecz rozegrano w formule 2x45 minut, w każdej połowie obie drużyny wystawiły zupełnie inne jedenastki. W ekipie Niebiesko-Czerwonych nieoficjalny debiut zaliczyli Frantisek Plach, Karol Dybowski oraz Jakub Czerwiński. I chyba cała trójka może być z siebie zadowolona – gliwiczanie zasłużenie zwyciężyli w tym meczu, nie tracąc nawet gola. Dużą zasługę ma w tym zwłaszcza słowacki golkiper, który zdołał wybronić jedenastkę drugoligowca. Szczęście tego dnia dopisywało golkiperom Piasta: sprowadzonego z Siarki bramkarza dwukrotnie uratowała poprzeczka.

Na podobne zrządzenie losy nie mieli co liczyć bramkarze GKS-u. Oni futbolówkę z siatki wyciągali dwukrotnie: w pierwszej połowie na listę strzelców wpisał się Michal Paapdopulos, natomiast po przerwę swoje trafienie zanotował Sasa Zivec. Patrząc na przebieg całego spotkania, wygrana Piasta wydaje się być zasłużoną. To Niebiesko-Czerwoni byli stroną przeważającą i zdołali wykreować sobie więcej strzeleckich sytuacji.

W ekipie ekstraklasowicza wystąpił również testowany Tom Hateley. Znany z gry w Śląsku Wrocław zawodnik z Piastem trenuje już prawie tydzień. Wciąż nieznana jest jednak jego przyszłość.

Piast Gliwice – GKS 1962 Jastrzębie 2-0 1-0
1-0 Michal Papdopulos 20 min.
2-0 Sasa Zivec 64 min.

Piast Gliwice:
I połowa: Frantisek Plach – Martin Konczkowski, Jakub Czerwiński, Aleksandar Sedlar, Aleksander Jagiełło - Denis Gojko, Konstantin Vassiljev, Tom Hateley, Karol Angielski, Gerard Badia – Michal Papadopulos
II połowa: Karol Dybowski – Marcin Pietrowski, Uros Korun, Bartosz Waleńcik, Dario Rugasević – Joel Valencia (68. Remigiusz Borkała), Martin Bukata, Tomasz Okraszewski (72. Maciej Borycka), Łukasz Krakowczyk, Sasa Zivec – Maciej Jankowski

GKS 1962 Jastrzębie:
I połowa: Grzegorz Drazik - Damian Zajączkowski, Piotr Pacholski, Kamil Szymura, Dawid Weis - Tomasz Dzida, Marcin Ruda, Bartosz Jaroszek, Farid Ali, Krzysztof Gancarczyk - Daniel Szczepan
II połowa: Bartosz Szelong - Oskar Mazurkiewicz, Piotr Pacholski, Kamil Szymura, Dominik Kulawiak - Bartosz Semeniuk, Damian Tront, Wojciech Caniboł, Kamil Jadach, Dominik Szczęch - Maciej Gaszka