Lotto Ekstraklasa. Piast ograł osłabioną Arkę. Czerwona kartka Bohdanowa pomyłką sędziego?

15 września 2018, 19:53 | red

Lotto Ekstraklasa. Przy 4-tysięcznej publiczności Piast wygrał z Arką, choć przez cały mecz nie przekonywał. Dużą zasługę w zwycięstwie gliwiczan miała czerwona kartka Andrija Bohdanowa. Arbiter Bartosz Frankowski uznał, że Ukrainiec w starciu z Mateuszem Makiem uderzył rywala w twarz, choć powtórki wskazały, że nic takiego nie miało miejsca. Skrzydłowy Piasta wykorzystał więc pomyłkę arbitra i ułatwił swojej drużynie to spotkanie.

1 / 5

[przycisk_galeria]
Piłka wpadła do siatki Arki już w 8. minucie. Mateusz Mak zdobył bramkę po podaniu Valencii, ale sędzia liniowy podyktował pozycję spaloną. Po 10 minutach Tom Hateley celnie dośrodkował na głowę skrzydłowego Piasta, jednak ten przewrócił się w starciu z rywalem. Gwizdek sędziego milczał. Po 20 minutach Pavels Steinbors miał dużo na głowie, ratując swój zespół od utraty bramki.

W 41 minucie Andrij Bohdanow zobaczył drugą zółtą kartkę za uderzenie Maka w twarz, a w konsekwencji wyleciał z boiska. Powtórki jednoznacznie wskazały, że zawodnik Piasta dołożył od siebie.

CZERWONA KARTKA ANDRIJA BOHDANOWA

Donc Bogdanov vient de prendre une deuxième carton jaune pour ça??? C'est scandaleux putain. Elle est où la VAR là? #PIAARK pic.twitter.com/CfMfImuIMT— Pilka & Nozna [unicode_pictographs]%F0%9F%87%B5[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%87%B1[/unicode_pictographs] (@OwskiMateusz) 15 września 2018

Drugą połowę mocniej zaczęli gospodarze. Nic dziwnego, w końcu grali o jednego zawodnika więcej. Najpierw Steinbros obronił strzał głową Papadopulosa, a później jeszcze dobitkę z 3 metra. Po chwili Mikkel Kirkeskov huknął z dystansu, ale zabrakło sporo, aby piłka wpadła do bramki. Gol padł w 62. minucie meczu. Frederik Helstrup bardzo mocno zawinił przy stracie tego gola. Jorge Felix dograł w pole karne, gdzie obrońca Arki praktycznie obsłużył Papadopulosa. Czech musiał tylko dobić futbolówkę z najbliższej odległości.

Atrakcyjność meczu: 5/10
Piłkarz meczu: Michal Papadopulos

1. LIGA w GOL24

Więcej o 1. LIDZE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Najlepsza jedenastka startu sezonu w Ekstraklasie

[wideo_iframe]//get.x-link.pl/1f12f24d-1409-ce6e-105c-fa64c3ce08ba,b456d1e5-6112-4538-ba91-45c89842a810,embed.html[/wideo_iframe]