Olympique Lyon z awansem! Juventus szybko stracił gola i nie zdążył odrobić strat

7 sierpnia 2020, 23:17 | DW

Liga Mistrzów. Olympique Lyon wytrzymał ofensywę Juventusu na wyjeździe i awansował do ćwierćfinału. Francuzi znacznie ułatwili sobie awans, strzelając już na samym początku meczu gola z rzutu karnego. Memphis Depay wykorzystał jedenastkę po faulu Bentancura, efektownie podcinając piłkę. Trafieniem z karnego odpłacił się Ronaldo, a do karnego dorzucił jeszcze jedno trafienie. To nie wystarczyło i świeżo upieczony mistrz Włoch odpadł z Ligi Mistrzów.

Rozgrywanie sparingów latem chyba pomogło zespołowi z Lyonu. Francuzi wykorzystali ligowe zmagania Juventusu i na świeżości podeszli od rewanżu w Turynie. Już w 12. minucie prowadzili po golu Memphisa Depaya. Najpierw arbiter podyktował rzut karny po faulu Bentancura. Holederski napastnik efektowną wcinką pokonał Szczęsnego, który rzucił się w swoją prawą stronę.

Tuż przed przerwą karnego otrzymali gospodarze. Depay zablokował strzał ręką i arbiter podyktował drugą jedenastkę w tym meczu. Do futbolówki podszedł Cristiano Ronaldo. Uderzenie w prawy róg bramki Lopesa, bez szans tym razem był portugalski golkiper.

Po godzinie gry Juventus prowadził już 2:1. Znów bohaterem Starej Damy był Ronaldo. Portugalczyk znalazł się w rogu pola karnego, uderzył lewą nogą i zanotował trafienie dzięki pomyłce bramkarza. Juventus nie chciał wypowiedzieć ostatniego słowa, ale tylko na dwa trafienia było stać podopiecznych Maurizio Sarriego.

Rezultat 2:1 sprawia, że Juventusowi zabrakło tylko jednego trafienia do awansu. W ćwierćfinale Ligi Mistrzów zameldował się więc Olympique Lyon, który wyrasta powoli na czarnego konia zawodów.