Radomiak Radom - Olimpia Zambrów 1:1

24 marca 2017, 20:24 | WŁ

W meczu drugiej ligi, Radomiak Radom zremisował 1:1 z Olimpią Zambrów. Gola na wagę jednego punktu strzelił w 89 minucie Rossi Leandro z rzutu karnego. Mecz oglądał trener Leszek Ojrzyński.

Rossi Leandro w 89 minucie strzelił gola dla Radomiaka z rzutu karnego.

1 / 32

Radomiak Radom - Olimpia Zambrów 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Fabian Piasecki 19 z rzutu karnego, 1:1 Rossi Leandro 89 z rzutu karnego.

Radomiak: Szady - Tarnowski (46 Cupriak), Grudniewski, Gurzęda, Sulkowski - Stąporski (69 StanisławskiI), Kościelny, Bemba, Colina, Filipowicz (61 Wojczuk) - Leandro.

Olimpia: Czapliński - ByszewskiI, Cyfert, Kuczałek, KołodziejskiI - Bach (75 Zieliński), Osliński (59 GrzybowskiIII83), Michałowski, Kotus (71 Brzeski), Piasecki, Szerszeń (90+3 Falon).

Sędziował: Mirosław Bielawski z Katowic. Widzów: 2603.

Radomiak Radom nie wygrał jeszcze meczu w tym roku, ale w końcu strzelił gola. Bramka dała tylko jeden punkt. Podopieczni trenera Vernera Liczki w porównaniu do meczu ostatniego z Błękitnymi w Stargardzie zagrali z jedną zmianą w wyjściowym składzie. Za Szymona Stanisławskiego zagrał Mateusz Stąporski.

Długa była lista nieobecnych piłkarzy Radomiaka podczas meczu z Olimpią. Za czerwone kartki pauzowali, David Kwiek i Dariusz Brągiel, na kadrze Polski do lat 19 jset Mateusz Spychała, kontuzje leczą Maciej Świdzikowski, Chinonso Agu, Damian Szpak, Rafał Stróżka, Tomasz Lisowski.

Całą pierwszą połowę Radomiak zdecydowanie przeważał, a gola strzelili goście. W 19 minucie za faul Pawła Tarnowskiego na Sebastianie Szerszeniu, arbiter z Katowic podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił najlepszy strzelec Olimpii, Fabian Piasecki. Za kilkanaście sekund Radomiak zdobył bramkę, a zdaniem sędziego strzelec gola, Simon Colina był na spalonym. Radomiak przeważał, ale zespół z Zambrowa bronił się prawie całym zespołem i dał się zaskoczyć.

Na drugą połowę meczu Radomiak wyszedł z jedną zmianą. Zupełnie nieoczekiwanie za Pawła Tarnowskiego pojawił się Kamil Cupriak. Kilku innych piłkarzy nadawało się do zmiany. Wprowadzony Kamil Cupriak w 58 minucie oddał pierwszy strzał celny strzał do tej pory. Z każdą minutą Radomiak podkręcał tempo gry, a zespół Olimpii kradł czas. Sekundy, minuty upływały, a na tablicy wyników było czas 0:1. W 88 minucie za faul na Macieju Wojczuku sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę wykorzystał Rossi Leandro.

Komisja Dyscyplinarna Polskiego Związku Piłki Nożnej ukarała Dariusza Brągiela dwoma meczami dyskwalifikacji za czerwoną kartką otrzymaną w meczu z Błękitnymi Stargard. Pomocnika Radomiaka zabrakło w meczu z Olimpia Zambrów oraz zabraknie za tydzień w wyjazdowym spotkaniu z Kotwicą Kołobrzeg. Po karencji za czerwoną kartkę do kadry meczowej na Kotwicę wróci David Kwiek. Wróci także Mateusz Spychała, który przebywał z kadrą Polski do lat 19 w Portugalii.

Mecz Kotwica - Radomiak rozegrany zostanie w sobotę, 1 kwietnia o godzinie 17. W piątek rozegrano inne spotkanie tej kolejki. W Rybniku miejscowy ROW przegrał 1:2 z Rakowem Częstochowa.