Legia II przerwała złą passę i pokonała Olimpię Zambrów

25 września 2017, 14:43 | Joanna Sobczykiewicz

Legia II Warszawa w 9. kolejce III ligi grupy 1 pokonała (4:1) Olimpię Zambrów. „Wojskowi” przerwali tym samym passę czterech meczów z rzędu bez zwycięstwa. Dwie bramki zdobył Mateusz Majewski, jedno trafienie dorzucił Tsubasa Nishi, a Michał Góral pewnie wykorzystał rzut karny. Honorowego gola dla Olimpii strzelił Michał Domański.

Rezerwy Legii na niedzielny mecz w Ząbkach mogły liczyć tylko na pomoc Jakuba Szumskiego, bramkarza trenującego na co dzień z pierwszym zespołem. Mateusz Żyro oraz Miłosz Szczepański, którzy zazwyczaj wspomagają drugą drużynę znaleźli się w osiemnastce meczowej na spotkanie z Jagiellonią w Lotto Ekstraklasie. Żaden z nich nie pojawił się jednak na boisku w Białymstoku.

Po raz pierwszy w tym sezonie trener Krzysztof Dębek zdecydował się na grę dwójką napastników. W podstawowym składzie obok Mateusza Majewskiego wyszedł młodzieżowiec Michał Góral. W poprzednim sezonie został on królem strzelców w Centralnej Lidze Juniorów, a z rozpoczęciem nowego sezonu stał się pełnoprawnym zawodnikiem trzecioligowych rezerw. Na szansę występu od pierwszej minuty musiał jednak czekać aż do 9. kolejki.

„Wojskowi” słabo rozpoczęli spotkanie ze spadkowiczem z 2. ligi. Chociaż dłużej utrzymywali się przy piłce, to notowali sporo strat. Już na samym początku Szumski musiałby wyciągać piłkę z siatki, gdyby nie to, że arbiter odgwizdał spalonego. W 19. minucie Olimpia dopięła swego i objęła prowadzenie. Michał Domański wykorzystał dobre dośrodkowanie Przemysława Jastrzębskiego i strzałem głową pokonał golkipera Legii.

Na przerwę legioniści schodzili z niekorzystnym wynikiem. Ich plan na to spotkanie jednak nie uległ zmianie, a w drugich 45. minutach grali konsekwentnie, tworząc sobie kolejne okazje bramkowe. Do wyrównania doprowadził Majewski w 64. minucie. Po jego golu gospodarze całkowicie przejęli inicjatywę na boisku. Szybko zaczęły padać kolejne bramki. Gdy na zegarze pozostał kwadrans do końca meczu Robert Bartczak popisał się ładną akcją. Wbiegł w pole karne i wyłożył futbolówkę do Tsubasy Nishiego, a ten dopełnił formalności i wpakował ją do siatki. Kilka minut później swojego drugiego gola strzelił Majewski. Końcowy wynik ustanowił Góral. Arbiter podyktował legionistom "jedenastkę" za zagranie ręką w polu karnym przez jednego z piłkarzy gości. Podszedł do niej wspomniany Góral i pewnie pokonał Artura Marca. Dla 18-latka był to pierwszy strzelony gol w seniorskiej piłce.

Kolejne spotkanie Legia II rozegra 30 września na wyjeździe z Huraganem Morąg. Olimpia Zambrów pojedzie natomiast do Aleksandrowa Łódzkiego, gdzie zmierzy się z miejscowym Sokołem.

Legia II Warszawa - Olimpia Zambrów 4:1 (0:1)