Fortuna 1 Liga. Spadkowicz z Ekstraklasy przegrał z beniaminkiem 1 Ligi!

3 sierpnia 2019, 20:07 | red

Fortuna 1 Liga. Zagłębie Sosnowiec przeważało w spotkaniu z Olimpią Grudziądz, ale z minuty na minutę opadało z sił. Goście wykorzystali to w drugiej połowie, kiedy Tiago Alves wykorzystał odbity strzał i nie dał bramkarzowi żadnych szans. Sosnowiczanie wzmocnili się w celu powrotu do Ekstraklasy, a tymczasem mają tylko punkt po dwóch spotkaniach.

W pierwszej połowie nie zobaczyliśmy ani jednego celnego strzału, choć w pierwszym kwadransie wydawało się, że goście szybko strzelą bramkę. Olimpia grała z pomysłowo, szybko – przed bramką Matko Perdjicia często bito na alarm, ale skończyło się na strachu. Zagłębie mogło skarcić beniaminka w 6. minucie, kiedy Fabian Piasecki uderzał z pola karnego z woleja, jednak piłka poszybowała nad poprzeczką.

Sosnowiczanie opanowali sytuację i mecz się wyrównał, ale nadal brakowało klarownych sytuacji. W 26. minucie Szymon Pawłowski strzelał z bliska z ostrego kąta i w ostatniej chwili został zablokowany przez Lukasa Duriskę.

Po przerwie nadal oglądaliśmy otwarty mecz i obie drużyny dążyły do objęcia prowadzenia. Goście mieli okazję, gdy uderzał z 20 metrów Konrad Handzlik, Perdijić odprowadził piłkę wzrokiem, która otarła się o poprzeczkę – 58. minuta. W 67. minucie bramkarza Zagłębia zatrudnił Omran Haydary. To był pierwszy celny strzał w meczu.

Olimpia znów przycisnęła i w 71. minucie była bardzo blisko gola. Uderzył z pola karnego Tiago Silva i Perdijić sparował piłkę na słupek.

Cztery minuty później goście zasłużenie zdobyli bramkę. W polu karnym zamieszał Omran Haydary, a Silva z bliska pokonał bramkarza Zagłębia.

Gospodarze starali się wyrównać i nadziali się na kontrę - Perdijić wygrał pojedynek z Bartoszem Nowickim, odbijając piłkę końcem buta - 86. minuta.

Zagłębie w końcówce napierało, kibice nie tracili nadziei na uratowanie remisu. W doliczonych trzech minutach tuż przy słupku strzelał Szymon Pawłowski i na Stadionie Ludowym słychać było jęk zawodu.

Atrakcyjność meczu: 6/10
Piłkarz meczu: Omran Haydary

1. LIGA w GOL24

Więcej o 1. LIDZE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

[xlink]788d4774-a993-6b67-51d5-6fdb22a3c15e,6426dc67-3c16-87b5-afe7-3169740e4b26[/xlink]