Fortuna 1 Liga. Grad goli w Grudziądzu. GKS Tychy pokonał miejscowych 4:2

27 czerwca 2020, 17:10 | DW

Fortuna 1 Liga. Dopiero druga połowa meczu w Grudziądzu była bardzo ciekawa i obfitowała w gole. Ostatecznie GKS Tychy pokonał Olimpię aż 4:2. Sygnał do ataku gościom dał Łukasz Grzeszczyk, który w zaledwie 20 minut skompletował dublet. Po godzinie gry było już 3:0 dla przyjezdnych. Olimpia zbyt późno zaczęła gonić wynik i odrobiła tylko dwa gole.

Olimpia Grudziądz - GKS Tychy 2:4 (0:1)

Jak padły bramki?

40. minuta - Szybka kontra tyszan wyprowadzona przez Monetę, który jeszcze idealnie dograł do Grzeszczyka. Kapitan GKS-u uderzył bardzo ładnie, podcinką.
59. minuta - Piękny strzał zza pola karnego i Grzeszczyk znów wpisał się na listę strzelców. Uderzenie obok słupka i bramkarz pokonany.
63. minuta - Zagranie z lewej strony boiska. Katastrofalny błąd Wawszczyka, który nie trafił w piłkę przy wybiciu. Ta spadł pod nogi Lewickiemu, który tylko dopełnił formalności.
67. minuta - Sprytne podanie w pole karne na wysokość 11. metra. Szywacz dokłada nogę i mamy trafienie kontaktowe.
69. minuta - Znowu świetna akcja Łukasza Monety. Niskie dośrodkowanie do Biegańskiego i mamy już 4:1 dla tyszan.
80. minuta - Bardzo precyzyjne uderzenie Portugalczyka. Jałocha wyczuł intencje napastnika, ale nie zdążył z interwencją.