menu

Oceny piłkarzy Arki za mecz z Śląskiem: Solidna postawa w pierwszym spotkaniu

17 lipca 2017, 15:46 | Maciej Buss

Mecz z Śląskiem był dla podopiecznych Ojrzyńskiego testem gry bez pucharowej presji. Arkowcy udowodnili że są w świetnej formie i seria zwycięstw w pucharach to nie przypadek. Dobra gra w obronie i skuteczność to cechy, które dały 3 punkty.

Oceny piłkarzy Arki za mecz z Śląskiem: Solidna postawa w pierwszym spotkaniu
Oceny piłkarzy Arki za mecz z Śląskiem: Solidna postawa w pierwszym spotkaniu
fot. Przemyslaw Swiderski

Pavels Steinbors 6/10 – Pewny występ łotewskiego bramkarza w pierwszym meczu Lotto Ekstraklasy 2017/2018. Nie miał zbyt wiele do roboty, ale w kluczowych momentach prezentował solidną formę.

Tadeusz Socha 6/10 – Dobry mecz byłego gracza gości. Popisał się kilkoma rajdami w bocznych strefach boiska. W defensywie nie zawiódł, lecz do optymalnej formy jeszcze trochę mu brakuje.

Michał Marcjanik 6/10 – Zagrał tak jak nas do tego przyzwyczaił. Mało widoczny, lecz pracowity i solidny. Nie popełniał błędów, coraz bardziej ogrywa się w Ekstraklasie.

Krzysztof Sobieraj 6/10 – Dobry występ doświadczonego stopera Arki. Kilkakrotnie „poplątały” mu się nogi, lecz walczył w polu karnym niczym lew. Ustrzegł się większych błędów i po raz kolejny potwierdził, że z Marcjanikiem tworzą zgrany duet.

Marcin Warcholak 6/10 – Solidny występ obrońcy gospodarzy. Dobrze prezentował się zarówno w ofensywie, jak i w formacji defensywnej. Kilka rajdów oskrzydlających, solidność w obronie, a nawet szukał swojej szansy na gola.

Grzegorz Piesio 7/10 – Drugi po Kunie zawodnik, który zasługuje na gromkie brawa. Świeżo wprowadzony do drużyny pomocnik odgrywa ważną rolę w środkowej części boiska. Groźne uderzenia, kluczowe podania a także waleczność. Były zawodnik Górnika Łęczna nie odstawiał nogi, czym zyskał przychylność miejscowych kibiców.

Yannick Sambea 5/10 – Na plus waleczność i groźny strzał w pierwszej połowie, jednak nie odnajdywał się on na boisku. Brak porozumienia z resztą drużyny skutkował kontratakami podopiecznych Jana Urbana. Widać, że potrzebuje jeszcze paru spotkań na rozegranie się.

Adam Marciniak 5/10 – Nieco „elektryczny” występ tego piłkarza, lecz odnotował asystę przy bramce Kuna. Wydawało się że bardzo chciał czegoś dokonać, ale nie mógł. Niedokładność i przegrane pojedynki z rywalem poprzedzały faule Marciniaka w środku pola. W Gdyni więcej wymaga się od tego zawodnika.

Patryk Kun 8/10 – Bramka oraz zdecydowanie najjaśniejszy punkt żółto-niebieskich na boisku. Mimo swoich warunków fizycznych nie miał problemu ograć większych od siebie zawodników gości czy też skoczyć do wysoko zawieszonej piłki. Gra tego zawodnika napawa optymizmem przed resztą sezonu.

Marcus da Silva 4/10 – Jeden z gorszych występów Marcusa przed własną publicznością, czego konsekwencją okazała się zmiana po pierwszej części gry. Mało widoczny pomocnik nie potrafił porozumieć się z drużyną, odnotował także kilka strat w środku pola.

Rafał Siemaszko 6/10 – Ciężko ocenić racjonalnie występ najlepszego strzelca Arki z poprzedniego sezonu. Nie odnalazł się w wielu sytuacjach strzeleckich ze względu na styl gry gości. Oddał groźny strzał z głowy, walczył plecami do bramki. Coś więcej ciężko było zdołać, zawody raczej na plus.

Michał Nalepa 7/10 – Joker tego spotkania. Wszedł na boisko i narobił problemów defensywie gości. Strzelił bramkę po samodzielnym rajdzie przez ¾ placu gry. Oddał także fenomenalny strzał, po którym piłkę z linii bramkowej wybijać musiał obrońca Śląska.

Ruben Jurado 3/10 – Grał krótko, lecz nie popisał się dobrym występem. Odnotował świetny przerzut, poza tym lepiej przemilczeć grę nowego napastnika Arki. Ospały i powolny, te przymiotniki dobrze odzwierciedlają grę gracza Arki.

Dawid Sołdecki – Grał zbyt krótko, aby ocenić.

EKSTRAKLASA w GOL24


Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

To będą nowe gwiazdy Ekstraklasy? [ZDJĘCIA]


Polecamy