Nice 1 Liga. Nie ma to jak u siebie. Stomil pokonał GKS Tychy

22 sierpnia 2017, 20:53 | psz, Bartosz Urban

Nice 1 Liga. W pierwszym wtorkowym meczu 5. kolejki Nice 1 Ligi Stomil Olsztyn wygrał u siebie z GKS-em Tychy (2:0). Obie bramki dla gospodarzy padły na początku spotkania.

Stomil, który katastrofalnie radzi sobie na wyjazdach (przegrał wszystkie trzy rozegrane spotkania), kolejny raz fantastycznie zaprezentował się przed własną publicznością pokonując GKS Tychy 2:0. Olsztynienia decydujące dwa ciosy zadali w pierwszych 10 minutach.

W siódmej minucie meczu po dośrodkowaniu Artura Siemaszki z lewego skrzydła kapitalnie podanie wykończył uderzeniem głową Grzegorz Lech. Zaledwie trzy minuty później olsztynianie prowadzili już 2:0. Tym razem Grzegorz Lech przybrał rolę asystenta, a gola po dośrodkowaniu z kornera zdobył Łukasz Sołowiej.

Duma Warmii przez całą pierwszą część dominowała spychając tyszan do głębokiej defensywy. Swoje okazje mieli m.in. Ernest Dzięcioł i Wiktor Biedrzycki. Przed przerwą kontaktowego gola próbowali zdobyć Trójkolorowi. Niestety po rzucie wolnym Piotr Ćwielong minimalnie pomylił się i uderzył tylko w boczną siatkę.

W drugiej połowie gra obu zespołów nieco się wyrównała ze wskazaniem na gospodarzy. Z dystansu po stronie gości próbował zdobyć gola Łukasiewicz, natomiast podobną próbą w Stomilu popisał się Dzięcioł. W obu przypadkach futbolówka o mały włos mijała słupek bramki, w który de facto w 70. minucie trafił Artur Siemaszko.

Podobnie jak w pierwszej połowie końcówka partii należała do tyszan, jednak bez efektu bramkowe. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem gospodarzy, a przyjezdni musieli wrócić do domu z niczym.