(ZDJĘCIA) IV liga. Radomiak II ograł LKS Promna. Mariusz Sztobryn debiutował w roli trenera Energii Kozienice

19 maja 2019, 09:20 | SzS

W niedzielę doszło do regionalnych derbów, w których rezerwy Radomiaka wygrały z LKS Promna. Tymczasem w sobotę porażkami zakończyły się mecze z udziałem Energii Kozienice i Pilicy Białobrzegi.

Mariusz Sztobryn zadebiutował w roli trenera Energii

1 / 26

Radomiak II Radom - LKS Promna 2:1
Bramki: Imiołek 42, Kucharski 88 z karnego - Orłowski 50
Radomiak: Kochalski - Wiatrak, Białogłowicz, Imiołek, Stępień, Markiewicz, Kucharski, Nowosadko, Wieczorek, Nowakowski, Witkowski.
Promna: Skrzypek - Kacperkiewicz, Dąbrowski, Gromski, Skowroński, Ślęzak, Janiszewski, Bykowski, Kulej, Zawisza, Orłowski.
Goście w niedzielnym meczu zagrają bez czterech zawodników Bramkarz Piotr Prasek dostał wysokiej gorączki, a oprócz niego zabraknie też Jakuba Skoczylasa, Patryka Strusa i Wojciecha Adamczyka.
Do przerwy niewiele się działo, Promna oddała dwa strzały na bramkę, ale nie były one na tyle groźne, aby bramkarzowi sprawić kłopot. W 42 minucie po ładnej akcji, Jan Imiołek uderzył z 15 metrów w długi róg i Radomiak objął prowadzenie.
Drużynie spod Białobrzegów udało się wyrównać tuż po zmianie stron. w samej końcówce Karol Kucharski wykorzystał rzut karny.
Porażka sprawiła, że prawdopodobnie LKS Promna nie zdoła się już uratować przed spadkiem.

Perła Złotokłos - Oskar Przysucha 0:4 (0:2) - mecz trwa od godz. 17
Bramki: Nowosielski 18, Okachi 29, Kubryn 70, Janiszewski 87
Oskar: Wieczorek - Lech, Moskwa, Walasek (75' Kępka), Nkwana (87' Bochniewski) - Kubryn, Okachi (86' Bojek), Nowosielski, Sapieja - Kołtunowicz (75' Włodarczyk), Janiszewski
W 88 minucie drugą żółtą, w efekcie czerwoną kartkę zobaczył Cezary Kubryn.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Energia Kozienice 2:0 (1:0)
Bramki: Szymański 21, 83
Energia:Baranowski - Sekuła, Wójcik ( 89 Karaś), Książek (70 Luśtyk), Kalinka, Kołodziejczyk), Ciupiński, Szary, Grot, Kędra, Skowroński ( 84 Procki)

W piątek popołudniu doszło w kozienickim klubie do zaskakującej zmiany. Zarząd klubu zwolnił Grzegorza Seremaka z funkcji szkoleniowca. Zastąpił go Mariusz Sztobryn, w ostatnim czasie pracujący w Prochu Pionki. Wiosna w wykonaniu tej drużyny nie jest najlepsza, ale trzeba zauważyć, że zespół był mocno osłabiony, borykał się z kontuzjami i o wyniki było bardzo ciężko. Właśnie ze względu na słabe wyniki, władze Energii postanowiły zmienić trenera.
Sztobrynowi w debiucie przyszlo grać na wyjeździe z liderem. Pogoń zdobywając trzy punkty, niemal zapewniła sobie miejsce w barażach o awans. Drużynie tej brakuje jeszcze tylko jednego punktu.
W 16 minucie gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego. Baranowski obronił strzał Damiana Jaronia. Chwilę później było już 1:0.
Energia próbowała grać z kontry, ale po zmianie stron lepsze sytuacje podbrakowe mieli gospodarze. W 83 minucie Patryk Szymański popisał się kapitalnym strzałem z rzutu wolnego, w samo „okienko”.

Pilica Białobrzegi – Mazur Karczew 1:2 (0:1)
Bramki: Kucharczyk 81 – Dąbrowski 25, Raszka 67.
Pilica: Adamczyk – Stróżka, Janowski, Kencel, Karasek, Sadzik (61 Stanisławski), Rawski, Michalski, Zawadzki, Skałbania (75 Grodecki), Kucharczyk.

Pilica Białobrzegi w ostatnim czasie nie ma szczęścia w meczach z Mazurem Karczew. Po raz kolejny okazało się, że Mazur jest dla białobrzeżan niewygodnym przeciwnikiem, ponieważ nie udało im się jak dotąd z tym zespołem wygrać ani w III lidze, ani teraz w IV lidze.