menu

Wisła Kraków straci Martina Kostala, ale zyska sporą kwotę? Słowak chciałby odejść

12 stycznia, 17:48 | JCZ

Wisła Kraków w całości spłaciła zaległości wobec Martina Kostala. Nie jest jednak powiedziane, że ten pomocnik wypełni kontrakt. Przy Reymonta liczą się z jego definitywnym odejściem. Zainteresowanie przejawia nim Jagiellonia Białystok.

21.07.2018 krakow, 
mecz wisla krakow - arka gdynia, ekstraklasa pilkarska, 
nz luka zarandia, martin kostal,

fot. andrzej banas / polska press
21.07.2018 krakow, mecz wisla krakow - arka gdynia, ekstraklasa pilkarska, nz luka zarandia, martin kostal, fot. andrzej banas / polska press
fot. Andrzej Banas / Polska Press

Wisła Kraków: Martin Kostal jest na sprzedaż?


Za spłacenie Kostala odpowiada Jarosław Królewski. Biznesmen osobiście podjął się tego zadania, aby uchronić "Białą Gwiazdę" przed odejściem pomocnika za darmo. A stałoby się tak lada dzień, jak wcześniej w przypadku choćby Zorana Arsenicia, którym już zainteresowała się Legia Warszawa.

Kostal jesienią nie wykręcił oszałamiających liczb. Zdobył dwie bramki i zaliczył trzy asysty w dziewiętnastu ligowych występach. Z uwagi na wiek i perspektywę rozwoju jest jednak całkiem łakomym kąskiem. Gdyby Wisła nie była w tarapatach, a kontrakt Słowaka obowiązywał dłużej niż do czerwca tego roku, to mogłaby za niego wyciągnąć nawet 500 tys. euro.

Mimo braku zaległości wobec Kostala nie wiadomo czy na wiosnę zostanie on przy Reymonta. Wątpliwości zasiał sam prezes Rafał Wisłocki, mówiąc w "Stanie futbolu", że 22-letni pomocnik od paru dni nie jest przekonany do takiej decyzji. - Ja bym wolał, żeby został, nie chcemy szukać dla Wisły finansowania "białkowego", ludzkiego - wyjawił Królewski.

- Martin musi być szczęśliwy w Krakowie. Ostatnie dni pokazują, że chyba do końca nie jest.. - podkreślił Wisłocki.

Według dziennikarza Krzysztofa Stanowskiego z weszlo.com ofertę za Kostala przedstawiła Jagiellonia Białystok:
I jeszcze jeden wyrywek ze #StanFutbolu. Wisła spłaciła Martina Kostala, ponieważ chce go Jagiellonia Białystok. Na stole leży ok. milion złotych. Kostal z faktu bycia spłaconym raczej się nie ucieszył.— Krzysztof Stanowski (@K_Stanowski) 12 stycznia 2019


Dla Wisły ewentualne kilkaset tys. złotych z tytułu transferu Kostala byłoby zbawienne. Żeby spłacić wszystkich zawodników potrzebuje bowiem od 4 do 5 mln. Po 1,33 mln zadeklarowali się pożyczyć Jakub Błaszczykowski, Jarosław Królewski oraz bliżej nieznany menedżer.

Transfery Wisła Kraków - zima 2019:


Przyszli: Krzysztof Drzazga (powrót z wypożyczenia, Puszcza Niepołomice), Wojciech Słomka (powrót z wypożyczenia, GKS Katowice), Kacper Chorążka (powrót z wypożyczenia, Raków Częstochowa)
Mogą przyjść: Jakub Błaszczykowski (wolny transfer, VfL Wolfsburg), Łukasz Burliga (Jagiellonia Białystok)
Odeszli: Zdenek Ondrasek (FC Dallas, koniec umowy), Zoran Arsenić (rozwiązanie kontraktu, Legia Warszawa?), Jakub Bartkowski (rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron, Pogoń Szczecin), Tibor Haililović, Marko Kolar (rozwiązanie kontraktu, obaj szukają klubu). Dawid Kort (rozwiązanie umowy za porozumieniem stron, Atromitos).
Mogą odejść: Michał Buchalik, Maciej Grabowski, Rafał Boguski, Jesus Imaz, Martin Kostal (transfer definitywny), Jakub Bartosz, Maciej Sadlok, Mateusz Lis, Rafał Pietrzak.

EKSTRAKLASA w GOL24


Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Kuba, Oman... Piłkarze z Ekstraklasy na wakacjach (cz. 2)

[xlink]0815dd74-d837-79a0-02d7-701342e53723,2d23e2fe-e803-96ed-6a92-02ca53b5a1ec[/xlink]


Polecamy