Wisła Kraków. Michał Buchalik kontuzjowany. Wróci za niecałe dwa tygodnie

19 marca 2019, 15:12 | JCZ

Wisła Kraków okupiła zwycięstwo nad Cracovią (3:2) kontuzjami. Przerwy od gry i treningów wymagają bramkarz Michał Buchalik oraz napastnik Krzysztof Drzazga. Na szczęście żaden nie będzie pauzować dłużej niż dwa tygodnie.

Michał Buchalik został zmieniony w 32 minucie

Wisła Kraków: Kontuzje Michała Buchalika i Krzysztofa Drzazgi

Wisła sporzadziła raport zdrowotny po Świętej Wojnie. Wynika z niego, że Buchalika potrzebuje przynajmniej dwunastu dni, aby wyleczyć kontuzję mięśnia prostego uda. Krócej do zdrowia powinien dochodzić Krzysztof Drzazga, który nadciągnął mięsień dwugłowy.

Przypomnijmy, że obaj piłkarze zostali zmienieni w trakcie meczu z Cracovią. Buchalika służby medyczne zniosły na noszach już po pół godzinie gry (zmienił go Mateusz Lis). Drzazga nie dotrwał natomiast do godziny (w 55 minucie zastąpił go Kamil Wojtkowski).

Jest szansa, że zarówno Buchalik jak i Drzazga zostaną włączeni do osiemnastki na kolejny ligowy mecz - z Legią Warszawa - do którego dojdzie 31 marca o godzinie 18:00.

W czwartek Wisłę czeka sparing z pierwszoligową Odrą Opole. Oprócz wymienionych graczy nie weźmie w nim udział m.in. Jakub Błaszczykowski, który w tym samym dniu stanie przed szansą występu przeciwko Austrii w el. Euro 2020.

EKSTRAKLASA w GOL24

Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Zadbane i nowoczesne stadiony w niższych ligach

[xlink]9f6e5827-8107-a64a-3e05-0132dc4fdbea,35dedf1d-4712-930d-83c3-51343a61a610[/xlink]