Wisła Kraków. Kiedy Jakub Błaszczykowski zagra w meczu o punkty?

Wisła Kraków lada dzień chciałaby podpisać umowę z Jakubem Błaszczykowskim. Na razie reprezentant Polski tylko z nią trenuje.

Kiedy Jakub Błaszczykowski zagra w meczu o punkty?
1 / 17

Wisła Krakow: Kibice czekają na Jakuba Błaszczykowskiego

Do Wisły Kraków Jakub Błaszczykowski wraca po blisko dwunastu latach. Przez ten długi czas rozłąki kilkukrotnie gościł wprawdzie przy Reymonta, choćby z reprezentacją Polski, ale nigdy wtedy nie miał okazji założyć koszulki "Białej Gwiazdy". Okazja nadarza się dopiero teraz - na finiszu zawodowej kariery.

Pomocnik wprawdzie jeszcze nie podpisał umowy, a Wisła nie odzyskała licencji na Lotto Ekstraklasę, ale w klubie wierzą, że oba te warunki niebawem uda się spełnić. Tym bardziej, że Błaszczykowski zadeklarował chęć gry bez pobierania pensji i też dzięki pożyczce od niego zostały spłacone zaległości wobec członków kadry z rundy jesiennej.

W środę (16 stycznia) Wisła rozegra pierwszy sparing tej zimy - z trzecioligową Wisłą Sandomierz. Na niecały miesiąc później został natomiast zaplanowany jej powrót do ligowej rzeczywistości. 11 lutego o godzinie 18:00 ma zagrać w Zabrzu z Górnikiem. Wtedy też Błaszczykowski najprawdopodobniej rozegra pierwszy oficjalny mecz po powrocie. Jeśli wszystko pójdzie po myśli klubu to przy Reymonta Kuba zaprezentuje się tydzień później - 18 lutego (godz. 18:00) w spotkaniu 22. kolejki ze Śląskiem Wrocław.

Runda jesienna była dla Błaszczykowskiego koszmarna. W barwach VFL Wolfsburg skrzydłowy rozegrał tylko jeden mecze w Bundeslidze (12 minut z Werderem Brema) i jeden w Pucharze Niemiec (7 minut z SV 07 Elversberg). Od niebytu uratowały go występy w kadrze narodowej u Jerzego Brzęczka; po mundialu 33-latek zaliczył bowiem trzy mecze w Lidze Narodów (80 minut z Włochami, 27 z Portugalią, 45 ponownie z Włochami) oraz dwa towarzyskie (81 minut z Irlandią i 27 z Czechami). W spotkaniu z Portugalią na Stadionie Śląskim zdobył nawet bramkę. Polska przegrała jednak 2:3.

W Wiśle Kraków Jakub Błaszczykowski zaliczył dwa pełne sezony, zanim został sprzedany do Borussii Dortmund (1 lipca 2007). Dla "Białej Gwiazdy" rozegrał 51 meczów. Zdobył 2 bramki i zaliczył 14 asyst.

EKSTRAKLASA w GOL24

Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Ile można zarobić w Ekstraklasie? Oto wybrane pensje

[xlink]ccedaaec-54d7-9cc1-dd5e-5041edfe39e1,13ddae51-110c-2fc3-e005-80faa880b276[/xlink]