menu

Piłkarska drużyna Widzewa. Trafione transfery Franciszka Smudy

17 kwietnia 2018, 11:00 | Jan Hofman

Piłkarze Widzewa przewodzą w tabeli trzeciej ligi. W klubie nie ma jeszcze jednak euforii, bowiem broni nie składają Sokół i Lechia.


fot.

Łodzianie liderują w rozgrywkach z pięciopunktową przewagą nad Sokołem Aleksandrów Łódzki i Lechią Tomaszów Mazowiecki. Należy jednak pamiętać, że widzewiacy mają rozegrany jeden mecz więcej, toteż przewaga nad najgroźniejszymi rywalami może się nieco zmniejszyć.

Nie zmienia to faktu, że drużyna trenera Franciszka Smudy kontroluje wydarzenia w trzeciej lidze i, przynajmniej w ostatnim czasie, systematycznie dopisuje do swojego konta po trzy punkty.

Pewnie już teraz szkoleniowiec drużyny z al. Piłsudskiego może powiedzieć, że jego transfery były udane i są ewidentnym wzmocnieniem jej siły uderzeniowej. Przemawiają za tym liczby. Łodzianie w rundzie wiosennej zdobyli dwanaście bramek, a najskuteczniejszymi zawodnikami drugiej części sezonu są dwaj nowi: 36-letni Słowak Robert Demjan i 29-letni Chorwat Dario Kristo. Obaj strzelili po cztery bramki. Z nowych gole zdobyli również 21-letni Marcin Pieńkowski, dziewiętnastolatek Karol Stanek oraz 23-letni Marek Zuziak.

Honor starej widzewskiej gwardii ratuje Mateusz Michalski. I właśnie ten pomocnik wraz z Danielem Świderskim są najskuteczniejszymi strzelcami Widzewa w tym sezonie. Mają na koncie po pięć trafień.

Warto jeszcze na chwilę wrócić do meczu z Legią II, w którym łodzianie musieli się solidnie napracować, aby odnieść zwycięstwo. Trener stołecznej drużyny wystawił bardzo młody zespół, którego najbardziej doświadczonymi zawodnikami byli 22-letni Arkadiusz Najemski i Robert Bartczak. Pozostali to nastolatkowie, ale uzdolnieni i solidnie wyselekcjonowani. Wystarczy powiedzieć, że ośmiu graczy z podstawowego składu Legii II to reprezentanci Polski w kategoriach od U-16 do U-19! Chyba warto naśladować takie wzorce szkolenia, bo to przyszłość polskiego futbolu.


Polecamy