Paweł Brożek: Mamy dwa zwycięstwa i jest dużo optymizmu [WIDEO]

22 lipca 2017, 00:00 | Piotr Tymczak

- Cieszy ta wygrana, odniesiona w końcówce spotkania. Oby tak dalej – powiedział piłkarz Wisły Kraków Paweł Brożek po wygranym 1:0 meczu z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza.

Po spotkaniu z Bruk-Betem zapytaliśmy Pawła Brożka czy to wymarzony początek sezonu, skoro Wisła wygrywa drugi mecz z rzędu i jest liderem tabeli. - Biorąc pod uwagę początek poprzedniego sezonu, na pewno tak jest. Mamy dwa zwycięstwa i jest dużo optymizmu. Cieszy ta wygrana, odniesiona w końcówce spotkania. Oby tak dalej. Teraz jedziemy do Zabrza. Można się tam spodziewać ciężkiego spotkania, ale będziemy na to przygotowani – powiedział Paweł Brożek.

[wideo_iframe]http"//get.x-link.pl/1dc9487b-4f0e-eb53-9bf9-97f0e3023e40,4393f031-47ea-2354-b4d6-7822806054df,embed.html[/wideo_iframe]

Wiślacy wygrali z Bruk-Betem dzięki golowi Petara Brleka w 89 minucie. - Mieliśmy problemy, szczególnie w pierwszej połowie, żeby sforsować grę obronną rywali. Wiedzieliśmy, że tak zagrają. Ale gra się do końca i potrafiliśmy to wykorzystać – podkreślił „Brozio”.

Zanim wszedł na boisko w drugiej połowie zdążył zobaczyć żółtą kartkę, którą sędzia pokazał mu, gdy się rozgrzewał przy bocznej linii. - Powiedziałem: „Panie sędzio powinien być rzut karny za faul na Głowackim”. Dał mi za to żółtą kartkę – wyjaśnił Brożek. - Rzadko dostaję kartki. Zdziwiłem się więc, że sędzia był aż tak nadgorliwy. Miałem myśl, że przez to mogę nie wejść na boisko. Dla mnie ta kartka to był absurd. I tyle – dodał.

W pierwszym meczu z Pogonią Szczecin Brożek nie zagrał. W spotkaniu z Bruk-Betem przebywał na boisku ponad pół godziny. - Od razu powiem, że jestem zdrowy. Jest rywalizacja w zespole. Trzeba to przyjąć po męsku i walczyć o miejsce w pierwszym składzie – wyjaśnił Brożek.

Pochwalił strzelca bramki Brleka: - Potwierdza to, co grał wiosną. A wydaje mi się, że gra jeszcze lepiej, bo nie traci już tak głupio piłek. Rozwija się w Wiśle bardzo dobrze.

Teraz Brożek liczy na to, że Wisła będzie kontynuować swoją passę w kolejnym meczu na wyjeździe z Górnikiem Zabrze, który w pierwszej kolejce pokazał się z bardzo dobrej strony, pokonując na swoim stadionie Legię Warszawa. - Grali bardzo dobrze, kompaktowo w obronie. Spodziewamy się, że podobnie zagrają z nami. Myślę, że trener coś przygotuje. Mamy tydzień na to, żeby przygotować się do tego spotkania pod względem ofensywnym – powiedział „Brozio”.