menu

Nie młodzi Polacy, a "stranieri" nowymi piłkarzami Górnika Zabrze. "Dla mnie obojętne jest, czy to Polak, czy Chińczyk. Ważna jest jakość"

12 stycznia, 20:35 | Górnik TV/x-news

Górnik Zabrze, który w ostatnim czasie znany był przede wszystkim z dawania szansy młodym polskim zawodnikom, wzmocnił się zagranicznym zaciągiem. Do przedostatniej drużyny Lotto Ekstraklasy dołączyli słowacki bramkarz Martin Chudy i gruziński środkowy pomocnik Valerian Gvilia.


fot.
07.09.2018 wlochy. bolonia. stadion dall'ara. liga narodow. mecz wlochy - polska. nz. jerzy brzeczek - trener fot. karolina misztal / polska press/dziennik baltycki
fot. Karolina Misztal
1 / 2

- Kiedyś można było powiedzieć: "Świat należy do młodzieży". Czy było to dobre? Uważam, że trener Brosz wyciągnął z tego maksimum, ale po rozmowach z trenerem i zarządem stwierdziłem, że temu zespołowi potrzeba trochę doświadczenia i rutyny. Jeżeli chodzi o ruchy, jakie tu będą, to obojętne mi jest, czy to będzie Polak, Japończyk, Chińczyk, czy chłopak z Afryki. Ja bym chciał jednej rzeczy: jakości i mentalności zawodnika, który pasuje do Górnika - powiedział Artur Płatek, koordynator ds. sportowych i doradca zarządu Górnika Zabrze.

EKSTRAKLASA w GOL24


Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Kuba, Oman... Piłkarze z Ekstraklasy na wakacjach (cz. 2)


Polecamy