menu

MŚ 2022. Ponad 700 więźniów w Iranie zostało uwolnionych po zwycięstwie z Walią

28 listopada 2022, 14:03 | OPRAC.: Jakub Maj

Po wygranej reprezentacji Iranu z Walią w grupie B na piłkarskich mistrzostwach światach w Katarze uwolniono ponad 700 więźniów z różnych zakładów karnych - poinformowała w poniedziałek irańska agencja sądowa Mizan Online.


fot. PAP/EPA/STRINGER
Na podstawie specjalnego rozkazu szefa organu sądowego po zwycięstwie reprezentacji naszego kraju z Walią uwolniono dokładnie 709 więźniów z różnych zakładów karnych napisał:

- treść komunikatu irańskiej agencji sądowej.

Zwolnienie obejmuje także niektóre osoby, które zostały aresztowane za udział w demonstracjach wywołanych aresztowaniem oraz późniejszą śmiercią 22-letniej irańskiej Kurdyjki Mahsy Amini. Kobieta została zatrzymana za naruszenie przepisów dotyczących nakrycia głowy. Władze poinformowały o tysiącach osób aresztowanych podczas demonstracji, a tamtejszy wymiar sprawiedliwości twierdził, że ponad 2000 z nich zostało oskarżonych.

Iran zaczął turniej w Katarze fatalnie - od porażki z Anglią 2:6. W meczu z Walią (2:0) podopieczni trenera Carlosa Queiroza pokazali się jednak z bardzo dobrej strony. Jeśli Walia nie wygra z Anglią, to Iranowi do wyjścia z grupy wystarczy remis. Amerykanie po remisach z Walią (1:1) i Anglią (0:0) są pod ścianą i potrzebują zwycięstwa.

Już po losowaniu grup było wiadomo, że ze względu na sytuację polityczną wysoką temperaturę będzie miał mecz Iran - USA. Teraz doszedł jeszcze aspekt czysto sportowy, bo stawką jest gra w 1/8 finału. (PAP)

MŚ 2022 w GOL24


Więcej o MŚ 2022 - newsy, wyniki, terminarze, tabele


Polecamy