menu

Legia Warszawa kupiła dwóch piłkarzy. Kacper Kostorz i Kacper Skibicki są jej przyszłością

12 stycznia, 17:13 | JCZ

Legia Warszawa kupiła z niższych lig dwóch młodzieżowców. Z pierwszoligowego Podbeskidzia Bielsko-Biała wyciągnęła Kacpra Kostorza, natomiast z drugoligowej Olimpii Grudziądz Kacpra Skibickiego. Obaj zostali ściągnięci z myślą o przyszłości drużyny.

Kacper Kostorz
fot. Jacek Prondzynski/legia.com
Kacper Skibicki
fot. Jacek Prondzynski/legia.com
1 / 2

Legia Warszawa: Kacper Kostorz i Kacper Skibicki nowymi piłkarzami


Legia do tej pory dokonała czterech wzmocnień. Dwaj Portugalczycy, Luis Rocha i Salvador Agra, zostali ściągnięci już z myślą o rundzie wiosennej. Obaj ćwiczą na zgrupowaniu w Troi i będą liczyć się w walce o skład na mecz 21. kolejki Lotto Ekstraklasy.

Zupełnie inaczej sytuacja ma się w przypadku sobotnich wzmocnień. Obaj młodzieżowcy na wiosnę zostaną wypożyczeni z tych klubów, z których Legia ich pozyskała. Kostorz (rocznik 1999) jeszcze pół roku spędzi więc w Podbeskidziu, natomiast Skibicki (rocznik 2001) w Olimpii.

W Legii planują zrobić z nich użytek w przyszłym sezonie kiedy w meczach ligowych (i Pucharu Polski) trzeba będzie wystawić przynajmniej jednego młodzieżowca. Obaj dadzą trenerowi możliwości zarówno na pozycji ofensywnego pomocnika, jak i napastnika. Kostorz może także występować na skrzydle.

Kacper Kostorz związał się z Legią umową do połowy 2022 roku. - Klub zrobił na mnie ogromne wrażenie. Kiedy wchodzi się do budynku, od razu widać, jak dużą organizacją jest Legia Warszawa. Widok stadionu, otoczka panująca wewnątrz klubowych pomieszczeń, też wzbudziły we mnie bardzo pozytywne odczucia. Przenosiny do Legii to spełnienie marzeń. Jeszcze kilka miesięcy temu nawet nie sądziłem, że mogę trafić do tak wielkiej drużyny - wyznał Kostorz w rozmowie z legia.com.

Umowę do końca grudnia 2021 roku podpisał z kolei jego imiennik, Kacper Skibicki. - Moim celem jest rozwój i debiut w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy. Myślę, że na początku mojego pobytu w Legii mogę odczuwać pewien stres, ponieważ jestem bardzo młodym zawodnikiem, ale jestem też przekonany, że ten szybko minie, a następnie “wdrapię się” do drużyny - wyznał sam zainteresowany.

To nie koniec transferów w Legii. Klub bierze pod uwagę również zatrudnienie Zorana Arsenicia. Chorwacki stoper jest wolnym zawodnikiem. W tym tygodniu opuścił Wisłę Kraków.

Transfery Legii Warszawa - zima 2019:


Przyszli: Luis Rocha (ostatnio Panetolikos), Salvador Agra (transfer definitywny z Benfiki Lizbona, ostatnio Cadiz), Kacper Skibicki (transfer definitywny, Olimpia Grudziądz), Kacper Kostorz (transfer definitywny, Podbeskidzie Bielsko-Biała).
Odeszli: Eduardo (koniec umowy), Vjaceslavs Kudrjavcevs (koniec wypożyczenia), Tomasz Nawotka (wypożyczenie, Zagłębie Sosnowiec).

Źródło: własne/legia.com

EKSTRAKLASA w GOL24


Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Kuba, Oman... Piłkarze z Ekstraklasy na wakacjach (cz. 2)

[xlink]0815dd74-d837-79a0-02d7-701342e53723,2d23e2fe-e803-96ed-6a92-02ca53b5a1ec[/xlink]


Polecamy