menu

Lech Poznań nie szasta pieniędzmi. Na transfer(y) przeznaczy zdecydowanie mniej niż latem

12 stycznia, 19:41 | red

Lech Poznań przeprowadził pierwszy zimowy transfer. Czy ostatni? W tym okienku priorytetem nie jest w końcu przebudowa kadry. Według ustaleń sztabu z zarządem oprócz Juliusza Letniowskiego do zespołu może dołączyć jeszcze tylko zmiennik w ataku dla Christiana Gytkjaera.

Juliusz Letniowski w piątek związał się umową z Lechem Poznań
Juliusz Letniowski w piątek związał się umową z Lechem Poznań
fot. Lech Poznań

Lech Poznań wydał 300 tys. złotych na Juliusza Letniowskiego


Lech tej zimy postanowił liczyć się z każdym groszem. Stąd choćby twarde negocjacje w sprawie wykupu Juliusza Letniowskiego z Bytovii Bytów. Prezes tego klubu nie chciał jednak zejść z ceny, kiedy policzył ile młodzieżowiec może mu dać z tytułu systemu Pro Junior System. Ostatecznie stanęło więc na 300 tys. złotych, czyli na kwocie, którą wcześniej zaproponowała także Jagiellonia Białystok.

W porównaniu do letniego okienka Lech działa w styczniu wręcz skąpo. Przypomnijmy, że pół roku temu za samego Joao Amarala potrafił wydać 1,5 mln euro, a za Pedro Tibę około 1 mln. Swoje wyłożył też na wypożyczenie Dimitrisa Goutasa, jak i zatrudnienie Dioniego czy Tomasza Cywki.

Bogiem a prawdą najwięcej Lecha kosztował ostatnio... Adam Nawałka. Były selekcjoner pod koniec listopada związał się gwiazdorską umową, gwarantującą bowiem zarobki na poziomie 150 tys. złotych (do czerwca 2021 roku). Jak łatwo polczyć, równowartość jego dwóch pensji wystarczyła na zakontraktowanie jednego z czołowych młodzieżowców 1 ligi - Juliusza Letniowskiego.

Z polskich klubów na zimowe wzmocnienia najwięcej przeznaczyła Legia Warszawa. Około miliona złotych kosztował ją zakup Kacpra Kostorza z Podbeskidzia Bielsko-Biała. Ponad 2 mln zlotych wydała zaś na Salvadora Agrę z portugalskiej Benfiki Lizbona.

Transfery Lecha Poznań - zima 2019:

  • Przyszli: Juliusz Letniowski (transfer definitywny za 300 tys. złotych, Bytovia Bytów)
  • Odeszli: Dioni (rozwiązanie umowy, Cultural y Deportiva Leonesa)
  • Mogą przyjść: napastnik (?)
  • Mogą odejść: Dimitris Goutas (skrócenie wypożyczenia, Olympiakos Pireus), Maciej Orłowski, Hubert Sobol, Dawid Kurminowski (wypożyczenie).

EKSTRAKLASA w GOL24


Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Kuba, Oman... Piłkarze z Ekstraklasy na wakacjach (cz. 2)

[xlink]0815dd74-d837-79a0-02d7-701342e53723,2d23e2fe-e803-96ed-6a92-02ca53b5a1ec[/xlink]


Polecamy