Dawid Kownacki zabłysnął w sparingu. Zaliczył hat-tricka i dorzucił dwie asysty!

19 stycznia 2018, 22:15 | DW

Fenomenalnie zagrał Dawid Kownacki w meczu Sampdorii przeciwko Ligornie. Klub z Genui wygrał w sparingu 7:0, a Polak zaliczył hat-tricka i dorzucił dwie asysty.

Dawid Kownacki otrzyma szansę w meczu z Fiorentiną?

Były piłkarz Lecha Poznań ma za sobą świetną jesień. Co prawda, przez pierwsze miesiące nie grał wiele, lecz gdy tylko pojawiał się na murawie, odpłacał się golami. Marco Giampaolo wykorzystał więc jego zmysł i pozwolił mu na przybranie roli jokera. Efekty były nadzwyczajnie dobre. Do końca listopada Kownacki miał na koncie zaledwie 180 minut, ale jego dorobek - pięć goli i asysta - robił wrażenie.

Grudniowe występy wciąż jednak nie były dla młodzieżowego reprezentanta Polski korzystne. W niektórych spotkaniach pojawiał się tylko na doliczony czas, przez co za nic nie mógł poprawić swojej skuteczności. W czwartek Sampdoria zmierzyła się towarzysko z Ligorną. Kownacki dostał trzy kwadranse, które wykorzystał do maksimum. Po pięciu minutach miał na koncie już dwa gole. Przy kolejnych dwóch trafieniach zanotował ostatnie podanie. Pod koniec spotkania wręcz ośmieszył defensywę rywali i skompletował hat-tricka. Wszystkie zagrania możecie zobaczyć poniżej.

To był sygnał dla Marco Giampaolo, że młody napastnik ma ambicję do gry w pierwszym składzie. Czy dostanie szanse w najbliższym meczu z Fiorentiną? Przekonamy się w weekend.