menu

Cyrku z Nazarijem Rusynem ciąg dalszy. Jego brat: Polityka Legii jest śmieszna

8 kwietnia, 13:08 | DW

Legia Warszawa. Nazarij Rusyn został ukarany przez warszawski klub po tym, jak odmówił występu na poziomie 3 ligi. Ukrainiec tłumaczył się, że nie powinien grać na sztucznej murawie z powodu zagrożenia powrotu kontuzji. Problem w tym, że zawodnik poinformował o tym bez konsultacji z klubowymi lekarzami, a w dodatku zespół rezerw Legii grał wówczas nie na sztucznej, a naturalnej nawierzchni. Brat Rusyna opisał na Instagramie ten konflikt i uderzył bezpośrednio w klub. "Polityka Legii jest śmieszna" - napisał.

Według brata Nazarija Rusyna, Legia zsyła do rezerw "jednego z najlepszych napastników ligi ukraińskiej", czy też "predatora".
Według brata Nazarija Rusyna, Legia zsyła do rezerw "jednego z najlepszych napastników ligi ukraińskiej", czy też "predatora".
fot. Legia Warszawa

Nazarij Rusyn nie ma łatwego życia na wypożyczeniu w Legii. Z ławki w pierwszym zespole podniósł się tylko raz, potem w ogóle przestał jeździć na mecze. Trenerzy zgodnie uznali, że jego obecność przyda się na poziomie 3 ligi, gdzie grają obecnie rezerwy Wojskowych. Napastnik odmówił zagrania w ostatnim meczu przeciwko Legionovii. Tłumaczył, że robi to w trosce o swoje zdrowie. Lekarz zabronił mu rzekomo grać na sztucznej murawie z powodu potencjalnej kontuzji barku. Problem w tym, że spotkanie było rozgrywane na nawierzchni naturalnej.

Nie milkną echa tego małego konfliktu na linii zawodnik-klub. Głos zabrał brat Nazarija, który nie owijał w bawełnę i zaczął uderzać w Legię. "- Starają się prawie dwa lata o wypożyczenie/kupno zawodnika, którego trener nie chce. Trener powiedział mu wprost, że on nie chciał go w składzie i nie chce go w drużynie" - tłumaczy brat 22-latka.

O Rusynie można powiedzieć dużo, ale na pewno nie to, co wygłosił jego brat na swoim story na Instagramie. Według niego, napastnik był jednym z najlepszych zawodników ligi ukraińskiej, która jest przecież na 12. miejscu w rankingu UEFA. Ekstraklasa zamyka trzecią dziesiątkę tego zestawienia, więc wypożyczenie do Legii to znaczne obniżenie poziomu sportowego. Nie wiemy, jak wysoko odlecieli bracia Rusyn, ale na ziemię chyba prędko nie wrócą. Całość możecie zobaczyć na poniższym tweecie.

[twitter]https://twitter.com/majkel1999/status/1379888620518191104[/twitter]

PKO EKSTRAKLASA w GOL24


Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy


Polecamy