menu

1. liga. Gra wewnętrzna i testy w Wigrach Suwałki

12 stycznia, 18:01 | ma

Piłkarze Wigier Suwałki w sobotę rozegrali grę wewnętrzną. Trener Ariel Jakubowski testował pięciu nowych zawodników.

Wigry Suwałki są na początku przygotowań do zmagań wiosennych.
Wigry Suwałki są na początku przygotowań do zmagań wiosennych.
fot. Wojciech Wojtkielewicz

- Oczywiście nazwisk jeszcze nie mogę podać, ale wszyscy testowani zaprezentowali się na tyle dobrze, że zostają z nami na kolejne dni, aby potrenować - zdradza Jakubowski. - Mogę tylko tyle powiedzieć, że byli to czterej piłkarze z pola i bramkarz. Dwóch to byli zawodnicy z zagranicy, a pozostała trójka ostatnio grała w niższych ligach niż pierwsza.

Już wiadomo, że wiosną w Wigrach będzie bramkarz Damian Węglarz. Po tym jak Marian Kelemen zdecydował się kontynuować karierę w Jagiellonii włodarze białostockiego klubu zrezygnowali ze skrócenia wypożyczenia Węglarza.

- To chyba dobrze dla Damiana, bo u nas na pewno będzie miał możliwość grania, a to w jego wieku jest bardzo ważne - twierdzi Jakubowski. - Z kolei Martin Adamec wraca z wypożyczenia Do Jagiellonii.

Z powodu kłopotów zdrowotnych w sobotę nie zagrali Jonatan Straus, Arkadiusz Najemski i Wojciech Kuriata.

- Najbliżej powrotu do pełni sił z tej trójki jest Kuriata. Mam nadzieję, że Straus i Najemski także szybko będą mogli trenować na pełnych obrotach - mówi Jakubowski.

Do treningów zawodnicy Wigier wrócą w poniedziałek, a w sobotę rozegrają sparing w Mariampolu z litewskim FK Paneveżys.
- Po tym sparingu zadecydujemy co dalej z zawodnikami testowanymi. Być może w tygodniu także jeszcze ktoś dojedzie na testy - kończy Jakubowski.

W grze wewnętrznej Wigier wzięli udział: Damian Węglarz, Bartosz Olszewski, Adrian Piekarski, Adrian Karankiewicz, Paweł Olszewski, Filip Karbowy, Kamil Sabiłło, Robert Bartczak, Damian Pawłowski, Sebastian Bergier, Paweł Kaczmarczyk, Adrian Jurkowski, Adam Chrzanowski, Piotr Kwaśniewski, Dawid Polkowski, Karol Mackiewicz, Bartosz Bida, Jakub Świątek, Bartosz Gużewski oraz pięciu testowanych.

[xlink]49025d8c-6e9a-f7f8-1399-2f2f15d5c554,458eb912-6d22-4c56-bf9e-236757bbd3df[/xlink]