Reprezentacja Syrii wciąż w grze o mundial. "Z radości strzelali z broni maszynowej"

6 września 2017, 00:02 | DW

We wtorek piłkarze reprezentacji Syrii zremisowali na wyjeździe z Iranem 2:2, a gol na wagę remisu padł w 93. minucie. Wynik ten pozostawił gości w grze o awans na mistrzostwa świata w Rosji. Będą oni musieli grać w barażach.

Mecz Iran - Syria zakończył się wynikiem 2:2. Remis padł także w poprzednim spotkaniu między tymi drużynami, które odbyło się w listopadzie 2016 roku. Wówczas również padł remis, a mecz odbył się w Malezji, gdyż w Syrii - ze względu na toczącą się wojnę - nie mogą być rozgrywane mecze międzypaństwowe.

Gol na wagę remius padł w 93. minucie meczu. Wynik 2:2 oznacza, że Syria wciąż może awansować na mistrzostwa świata! Syryjczycy zajęli trzecie miejsce w grupie, które daje miejsce w barażach. Rywalem będzie wymagająca Australia.

Yes, the Syrians. pic.twitter.com/tRdg8ZNWNX— Mundial Magazine (@MundialMag) 5 września 2017

Wtorkowy mecz miał także akcent polityczny. Iran jest najbliższym sojusznikiem syryjskiego rządu. Przed meczem niektórzy Syryjczycy mieli nadzieję na to, że ich przeciwnikom nie będzie mocno zależało na zwycięstwie. Po końcowym gwizdku arbitra nie tylko zawodnicy wpadli w euforię. W Hims, mieście pogrążonym w walkach, ludzie machali flagami narodowymi, a niektórzy ze szczęścia strzelali w niebo z broni maszynowej.

#TOPSportowy24;nf - SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

[wideo_iframe]//get.x-link.pl/4fc7af62-8ec6-7a15-58ee-abe967d06edb,294c2841-0f61-2a53-517c-b4e0c7dc6f58,embed.html[/wideo_iframe]