menu

PZPN ukarany przez FIFA za zachowanie kibiców!

8 listopada 2017, 09:27 | ŁŻ

Niestety, na Polski Związek Piłki Nożnej spadła kara finansowa. Jest to pokłosie zachowania kibiców w trakcie wyjazdowego meczu biało-czerwonych w Erywaniu.


fot. Bartek Syta

Przede wszystkim, na trybunie, którą zajmowali Polacy, odpalono race, co oczywiście, w świetle obowiązujących przepisów, jest zabronione. Ponadto, działacze FIFA w uzasadnieniu kary nałożonej na PZPN napisali też, że polscy kibice blokowali przejścia, wywoływali zamieszki, a także prezentowali transparenty o charakterze politycznym.

FIFA zdecydowała się zatem nałożyć na PZPN karę w wysokości 20 tysięcy franków szwajcarskich, co w przeliczeniu na złotówki, przy obecnym kursie, daje ponad 70 tysięcy.

Ponadto, FIFA wysłała też Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej ostrzeżenie. Kolejne takie zachowania kibiców mogą skończyć jeszcze surowszą karą.

Przypomnijmy, że biało-czerwoni pokonali w Erywaniu reprezentację Armenii aż 6:1. Podopieczni trenera Adama Nawałki ostatecznie zajęli pierwsze miejsce w grupie eliminacyjnej i wywalczyli bezpośrednią przepustkę do finałów przyszłorocznych mistrzostw świata w Rosji.

Kamil Glik: Szkoda, że nie będzie Luisa Suareza, bo lubię się zrewanżować


Polecamy