menu

Eliminacje MŚ 2018: Robert Lewandowski królem strzelców!

10 października 2017, 22:48 | ŁŻ

Nikt mu już tego nie zabierze! Robert Lewandowski został najlepszym strzelcem eliminacji mistrzostw świata 2018 na Starym Kontynencie. Polak dokonał tej sztuki, strzelając aż 16 bramek!


fot. Bartek Syta

We wtorek oczy fanów piłkarskiej reprezentacji Polski zwrócone były na... Cristiano Ronaldo. A to dlatego, że portugalski gwiazdor mógł jeszcze dogonić naszego reprezentanta w wyścigu po koronę króla strzelców eliminacji MŚ 2018. Ale ta sztuka mu się nie udała! Portugalia co prawda wygrała ze Szwajcarią 2:0 w ostatnim meczu fazy grupowej, ale bramki strzelali Johan Djourou i Andre Silva.

Tym samym licznik Ronaldo zatrzymał się na 15 trafieniach, co i tak jest znakomitym osiągnięciem. Ale jeszcze lepszym popisał się Robert Lewandowski, który w 10 meczach eliminacji strzelił w sumie 16 bramek. Tylu goli, w kwalifikacjach do mistrzostw świata na Starym Kontynencie, nie udało się zdobyć wcześniej jeszcze żadnemu piłkarzowi!

Zarówno reprezentacja Polski, jak i Portugalia, wywalczyły bezpośredni awans do przyszłorocznych mistrzostw, które odbędą się w Rosji.

Przypomnijmy, że w ostatnich dwóch meczach eliminacji biało-czerwoni pokonali na wyjeździe Armenię 6:1, a także Czarnogórę na PGE Narodowym w Warszawie 4:2.

Najlepsi strzelcy eliminacji MŚ 2018:
1. Robert Lewandowski - 16 goli
2. Cristiano Ronaldo (Portugalia) - 15
3. Romelu Lukaku (Belgia) - 10
4. Marcus Berg (Szwecja) - 8
4. Christian Eriksen (Dania) - 8
4. Andre Silva (Portugalia) - 8

Reprezentacja Polski zagra w Gdańsku. Peszko i Wolski mają szansę na występ


Polecamy