El. do MŚ 2018. Spacerek w Liechtensteinie. Hiszpanie powtórzyli wynik z poprzedniego meczu

5 września 2017, 22:36 | Michał Perzanowski

Spacerek Hiszpanów w ósmym meczu eliminacyjnym. Podopieczni Julena Lopeteguiego pokonali na wyjeździe Liechtenstein 8:0. Po dwa gole zdobyli Iago Aspas i Alvaro Morata. Po jednym trafieniu dołożyli Sergio Ramos, Isco, David Silva oraz Maximilian Goppel (bramka samobójcza).

Strzelanie rozpoczęło się już w 3. minucie

Spotkanie rozpoczęli Hiszpanie. Od samego początku z wyrachowaniem wymieniali podania na połowie swoich rywali. Strzelanie zaczęło się już w 3. minucie meczu. Kapitan reprezentacji Hiszpanii trafił do siatki w typowy dla siebie sposób - głową po stałym fragmencie gry, wykonywanym bezbłędnie przez Davida Silvę.

Po nieco ponad kwadransie było już 0:3! W 15. minucie krótkie rozegranie rzutu rożnego przez Hiszpanów kończy się dośrodkowaniem i pewnym strzałem Alvaro Moraty. Minutę później błąd popełnił bramkarz reprezentacji Liechtensteinu, który niepotrzebnie wyszedł do Davida Silvy. Ten podał piłkę Isco, który strzałem do pustej bramki dopełnił formalności.

Po 20 minutach posiadanie piłki wynosiło 20 do 80 na korzyść Hiszpanów - większej dominacji nie doświadczymy zbyt szybko. Goście osiągnęli swój cel najszybciej jak się da i do końca pierwszej połowy próbowali stracić jak najmniej sił. Pięć minut przed przerwą, z rzutu wolnego na 0:4 trafił David Silva. Piękny strzał zawodnika reprezentacji Hiszpanii, posłał piłkę w samo okienko bramki, golkiper był bezradny.

Druga odsłona to popis rezerwowego - Iago Aspasa. Aspas w 51. minucie znakomicie odnalazł się pod bramką po dośrodkowaniu z prawego skrzydła i głową posłał piłkę do siatki. Trzy minuty później na listę strzelców znów wpisał się Morata, a klasyczne 0:7 wbił Aspas, dla którego było to drugie trafienie tego dnia.

Choć po godzinie gry wiele wskazywało na to, że spotkanie zakończy się wynikiem dwucyfrowym, Hiszpanie wyraźnie przystopowali. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0:8. Podopieczni Julena Lopeteguiego nie powtórzyli więc rezultat z ostatniego pojedynku tych drużyn, rozgrywanego w Hiszpanii. Dzięki tej wygranej, mistrzowie świata z 2010 roku, mogą już rezerwować bilety na mundial w Rosji.

#TOPSportowy24;nf - SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

[wideo_iframe]//get.x-link.pl/4fc7af62-8ec6-7a15-58ee-abe967d06edb,294c2841-0f61-2a53-517c-b4e0c7dc6f58,embed.html[/wideo_iframe]