menu

Motor Lublin cały czas testuje nowych zawodników

22 stycznia 2014, 12:12 | PUKUS/Kurier Lubelski

Kolejni zawodnicy Motoru Lublin zdecydowali się podpisać aneksy do umów, co oznacza, że wiosną nadal będą grać w klubie z Al. Zygmuntowskich 5. Sztab szkoleniowy żółto-biało-niebieskich zaprosił na sprawdziany kilku piłkarzy.

Sztab szkoleniowy Motoru sprawdza kolejnych piłkarzy
Sztab szkoleniowy Motoru sprawdza kolejnych piłkarzy
fot. Jakub Hereta/Kurier Lubelski

Przypomnijmy, że wcześniej na nowe warunki (m.in. większe premie za wygrane mecze) zgodzili się Piotr Karwan, Dawid Ptaszyński, Rafał Król, Kamil Stachyra, Damian Falisiewicz i Maciej Tataj. Pod koniec ubiegłego tygodnia dołączyli do nich Maciej Zieliński, Konrad Wrzesiński, Mateusz Broź i Damian Kądzior.

Sporego pecha ma Igor Migalewski, który nabawił się poważnej kontuzji. Ukrainiec na jednym z treningów przypadkowo zderzył się z jednym z zawodników.

Diagnoza? Pęknięta kość śródstopia. Migalewski wyjechał już do swojego kraju na rehabilitację, a do Lublina ma wrócić około 10 lutego. Nie wiadomo, kiedy z pełnym obciążeniem będzie mógł wrócić do zajęć.

Z urazami borykają się również Ptaszyński, a od dłuższego czasu Falisiewicz i Patryk Czułowski. O ile ten pierwszy lada dzień wznowi treningi, to dwaj następni jeszcze muszą na to poczekać. Jeśli Czułowski dojdzie do pełnej dyspozycji, prawdopodobnie zostanie wypożyczony do innego klubu.

Sztab szkoleniowy Motoru na czele z trenerem Robertem Kasperczykiem podziękował za usługi sprawdzanemu 22-letnienu napastnikowi rezerw Ruchu Chorzów Rafałowi Stanisławskiemu. - Nie przekonał mnie do swojej osoby - zdradza Kasperczyk.

Od soboty na testach w klubie z Al. Zygmuntowskich przebywa 23-letni obrońca Rafał Kalinowski, przez ostatnie pół roku grający w Radomiaku. Natomiast od poniedziałku z zespołem ma trenować 20-letni napastnik Miedzi Legnica Patryk Murawski. - W tym klubie jest bardzo szeroka kadra, a w ataku występuje m.in. doświadczony Zbigniew Zakrzewski. Dlatego Patryk miał małe szanse na grę - wyjawia szkoleniowiec Motoru. - To ciekawy, młody chłopak i będzie z nami do soboty włącznie, kiedy to rozegramy pierwszy sparing z Koroną w Kielcach - dodaje.

Trener lublinian przekonał się do obrońców Aleksandra Komora (Ruch II Chorzów) i Mateusza Pawłowicza (Górnik Wieliczka) i obydwaj w najbliższych dniach mają podpisać kontrakty.

- Jestem bardzo zadowolony z postawy chłopaków na treningach - mówi Kasperczyk. - Nowi piłkarze? Jesteśmy z nimi w kontakcie.

I faktycznie do Motoru dołączył kolejny testowany zawodnik. To 24-letni obrońca Arkadiusz Lewiński. Jest on piłkarzem występującego w T-Mobile Ekstraklasie Ruchu Chorzów, ale przez ostatnie pół roku na zasadzie wypożyczenia reprezentował barwy pierwszoligowej Puszczy Niepołomice.

Kurier Lubelski


Polecamy