menu

Mecz Legii w Lidze Europy bez polskich kibiców. Klub wydał oświadczenie

13 października, 19:54 | BG

Polscy fani nie będą mogli kupić biletów na mecz Ligi Europy pomiędzy Napoli, a Legią Warszawa. Odpowiedni organ we Włoszech podjął taką decyzję, ale mistrz Polski wciąż walczy, by została ona zmieniona.


fot. Adam Jankowski

"Legia Warszawa informuje, że pomimo trwających od ponad tygodnia starań Klubu, stosowne włoskie organy utrzymały decyzje o niesprzedawaniu biletów obywatelom polskim na mecz SSC Napoli – Legia Warszawa, który odbędzie się w Neapolu w dniu 21 października. Uznajemy takie działania za całkowicie niezasadne i dyskryminujące." - czytamy w oficjalnym komunikacie Legii Warszawa. Władze klubu dalej opisują rozmowy pomiędzy stronami, w których udział brały Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP i Ambasada RP w Rzymie, ale strona włoska była nieugięta.

"To decyzja skandaliczna, całkowicie nieuzasadniona i pozbawiająca naszych kibiców w pełni przysługującego im prawa do wspierania swojej drużyny podczas meczów wyjazdowych. Jest to niezgodne z duchem sportowej rywalizacji i wartościami, na których opiera się europejski futbol" - brzmi kolejna część oświadczenia, w której dodana jest obietnica dalszej walki o zmianę decyzji. "Dzisiaj wysłaliśmy kolejne stanowcze pismo w tej sprawie i oczekujemy od włoskiej strony stosownej reakcji." - zaznacza klub i ma nadzieję zobaczyć swoich kibiców na stadionie w Neapolu.

Komunikat klubu odnośnie decyzji o niesprzedawaniu biletów obywatelom polskim na mecz SSC Napoli – Legia Warszawa https://t.co/PjWwJOxyKq— Legia Warszawa [unicode_pictographs]%F0%9F%91%91[/unicode_pictographs] (@LegiaWarszawa) October 13, 2021

Legia Warszawa spisuje się świetnie w fazie grupowej Lidze Europy i zanotowała już dwa zwycięstwa ze Spartakiem Moskwa i z Leicester. Stołeczni w kolejny czwartek zagrają na wyjeździe z Napoli, czyli zespołem Piotra Zielińskiego.


Polecamy