menu

Mecz Bayernu Monachium na Facebooku, ale Robert Lewandowski nie zagra

10 stycznia, 18:30 | JCZ

Liga niemiecka. Po blisko miesięcznej przerwie wracają rozgrywki u naszych zachodnich sąsiadów. Bayern Monachium czeka w piątek wizyta w Leverkusen. Przeciwko Bayerowi nie zagra jednak Robert Lewandowski - twierdzi "Kicker".

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski
fot. AFP/East News

Lewandowski od 2 stycznia razem z całym zespołem przebywał na zgrupowaniu w katarskiej Dosze. Kilka pierwszych zajęć z drużyną musiał sobie jednak odpuścić z uwagi na kłopoty z rzepką, które sięgają dwóch ostatnich miesięcy.

Trener Jupp Heynckes w zeszłym tygodniu zapowiedział, że Lewandowski wróci do wspólnych treningów we wtorek i tak rzeczywiście się stało. Dał jednak też do zrozumienia, że jego występ ligowy z Bayerem stoi pod znakiem zapytania, a ewentualnym zastępcą zostanie pozyskany z Hoffenheim Sandro Wagner.

Taki scenariusz faktycznie się ziści. Środowy "Kicker" powołując się na wiarygodne źródła potwierdził, że Lewandowski nie zostanie włączony do meczowej osiemnastki. Uraz rzepki wprawdzie już wyleczył, ale klub nie chce ryzykować jego odnowienia. Tym bardziej, że zastępca, w osobie Wagnera, zapewnia: Jestem gotowy do gry.

Fani talentu Lewandowskiego bardzo liczyli na jego występ, ponieważ stacja Eleven Sports pierwszy raz w historii, właśnie ze spotkania Bayer - Bayern, przeprowadzi bezpłatną transmisję na Facebooku.

W 2017 roku Lewandowski rozegrał 55 meczów (Bayern i reprezentacja Polski). Zdobył 53 bramki.

TRANSFERY w GOL24


Więcej o TRANSFERACH - wypożyczenia, transfery definitywne, testy, wolni agenci, spekulacje

TOP 10 meczów fazy grupowej mistrzostw świata w Rosji


Polecamy