Mariusz Stępiński przełamał się w Serie B. Co za gol! [WIDEO]

16 stycznia 2021, 17:37 | DW

Mariusz Stępiński zdobył pierwszą i jedyną bramkę w spotkaniu Regginy z Lecce w 18. kolejce zaplecza włoskiej ekstraklasy. Dla Polaka to piąta bramka w tej edycji Serie B. Co ważniejsze, to jego pierwszy gol od ośmiu spotkań dla Lecce. Zobaczcie bramkę Mariusza Stępińskiego!

Mariusz Stępiński strzelił gola na wagę trzech punktów dla Lecce.

Mariusz Stępiński doskonale zaczął spotkanie Reggina - Lecce we włoskiej Serie B. Nasz napastnik otworzył wynik w 29. minucie meczu, wykorzystując płaskie dośrodkowanie z prawego skrzydła. Polak w znakomitym stylu wykończył podanie - będąc ustawiony bokiem do bramki, uderzył nadchodzącą piłkę piętą i pokonał bramkarza.

Zespół Lecce to tymczasowy przystanek Stępińskiego w karierze. Jest tam bowiem tylko wypożyczony, a jego macierzystym klubem pozostaje Hellas Werona. Lecce niedawno spadło z Serie A, ale ambicje klubu są duże i kibice marzą o błyskawicznym powrocie do elity. Wypożyczenie Polaka jest opłacalne dla obu stron. Lecce znajduje się w czołówce tabeli, a sam piłkarz ma szansę regularnie grać, a co ważniejsze - strzelać gole.

Lecce wygrało na wyjeździe z Regginą 1:0. Gospodarze w drugiej połowie nie wykorzystali rzutu karnego, a ostatnie 23 minuty goście grali w osłabieniu. Po 18 meczach piłkarze Lecce są na 5. miejscu w tabeli, co gwarantuje udział w ćwierćfinałach baraży.