4 : 1
Chelsea LondynChelsea Londyn
1. połowa2 : 1
92'

Koniec meczu! Bayern Monachium lekko, łatwo i przyjemnie pokonuje Chelsea (4:1) w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Dwie bramki strzelił Robert Lewandowski, a po jednej dołożyli Ivan Perisić i Corentin Tolisso. Honorowe trafienie dla "The Blues" zdobył Tammy Abraham

92'

Tym razem dośrodkowanie Alvaro Odirozoli nie znajduje adresata.

90'

Ovidiu Haţegan dolicza co najmniej 2 minuty do drugiej połowy.

89'

Możliwe, że Bayern skończy ten mecz w "dziesiątkę"! Opatrywany przez sztab medyczny jest Alphonso Davies, a limit zmian został wykorzystany!

87'

Olivier Giroud w prosty sposób traci piłkę na rzecz Niklasa Sule.

84'

Prawnym skrzydłem urwał się Alvaro Odirozola, który centruje na dalszy słupek. Tam do piłki wyskakuje Corentin Tolisso, ale uchylił się - zza jego pleców wyskoczył polski snajper, który uderzeniem głową po koźle "tam, skąd przyszła" po raz drugi wpisuje się dzisiaj na listę strzelców!

84'

DUBLET ROBERTA LEWANDOWSKIEGO!!!

82'

Niespodziewanie na strzał z dystansu zdecydował się Niklas Sule. Wilfredo Caballero w siatkarskim stylu odbija piłkę!

81'

I pierwsza (!) zmiana w Chelsea. Olivier Giroud w miejsce Tammy'ego Abrahama

80'

Javi Martinez na murawie. W stronę ławki udaje się Serge Gnabry

78'

Próbował teraz strzelać Reece James. Manuel Neuer nie dał się zaskoczyć.

76'

Robert Lewandowski w roli lewoskrzydłowego centruje na środek pola bramkowego, skąd nadbiegający - i zupełnie odpuszczony przez defensywę Chelsea - Corentin Tolisso kieruje piłkę do siatki mimo rozpaczliwej interwencji WIlfredo Caballero!

76'

GOL DLA BAYERNU! CORENTIN TOLISSO!!!

74'

Dobre zagranie na wolne pole do Rossa Barkleya. Ten nie zdołał jednać "zgasić" piłkę przed "16" Bayernu.

22:31

Pierwszy mecz Niklasa Sule w barwach Bayernu od 1 października 2019 r.

72'

Philippe Coutinho nieznacznie pomylił się! Uderzył z ok. 18. metra tuż nad prawym spojeniem!

70'

... a za Thiago Alcantarę pojawia się Corentin Tolisso.

70'

Alvaro Odirozola zmienia Joshuę Kimmicha...

69'

Ross Barkley trafia w stojącego w mur Niklasa Sule.

69'

Ross Barkley faulowany blisko linii 16. metra. Przewinił Niklas Sule.

67'

Thiago Alcantara raczej nie spodziewał się, że zdoła uderzyć głową w stronę bramki. Na tablicy wyników wciąż "2" po stronie Bayernu!

66'

Robert Lewandowski uderza z krawędzi pola karnego w stronę dalszego rogu. Piłka po rykoszecie od Kurta Zoumy wychodzi poza linię końcową.

65'

Robert Lewandowski podholował kilkanaście metrów piłkę w stronę pola karnego, by podać na prawą stronę do Serge'a Gnabry'ego. Jego centra została zablokowana, ale Bayern ma korner.

64'

... a w miejsce Ivana Perisicia pojawia się Philippe Coutinho.

64'

Podwójna zmiana u gospodarzy. Nie ma co ryzykować - schodzi Jerome Boateng, wchodzi Niklas Sule...

61'

Thomas Mueller dostaje kapitalne podanie z lewej strony i uderza z powietrze! Piłka po koźle przelatuje tuż nad poprzeczką!

60'

Jerome Boateng wraca na boisko!

59'

W asyście medyków Jerome Boateng opuszcza boisko. Z rozgrzewki wrócił Niklas Sule.

57'

Przerwa w grze. Jerome Boateng doznał urazu mięśniowego bez kontaktu przeciwnika. Jest opatrywany przez sztab medyczny, ale raczej nie dogra tego spotkania do końca.

56'

Wilfredo Caballero spokojnie łapie piłkę po dośrodkowaniu z prawej strony.

53'

Kurt Zouma wślizgiem blokuje strzał Alphonso Daviesa z pole karnego. Gdyby nie ta interwencja, to Wilfredo Caballero miałby sporo problemów!

52'

Sprawnie Bawarczycy przeszli od własnej połowy blisko "szesnastki" Chelsea. Dośrodkowanie Joshuy Kimmicha nie znajduje jednak adresata.

49'

Mason Mount wystartował idealnie do prostopadłego podania. Złym kontaktem "wyrzucił się" na lewą stronę pola karnego, skąd oddał anemiczny strzał w stronę bramki. Manuel Neuer trochę poczekał, aż piłka wpadnie do jego "koszyczka".

48'

Tammy Abraham na spalonym.

46'

Bayern zaczyna ze środka. Bez zmian w obu ekipach.

21:55

Wracamy do Monachium na drugie trzy kwadranse meczu Bayern - Chelsea. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzą 2:1, a w dwumeczu - 5:1.

Z kolei Na Camp Nou jest do przerwy (3:1). Bramkę w doliczonym czasie gry z rzutu karnego strzelił Lorenzo Insigne (w dwumeczu 4:2).

45'

+1' Po doliczeniu jednej minuty Ovidiu Haţegan zaprawsza obie strony na przerwę. Bayern prowadzi z Chelsea (2:1).

W drugim meczu Barcelona prowadzi z Napoli (3:0). Bramki dla "Dumy Katalonii" strzelili Clement Lenglet, Lionel Messi i Luis Suarez z rzutu karnego

44'

Duży błąd popełnił Manuel Neuer, który po zagraniu z lewej strony wręcz "wystawił" piłkę Anglikowi, który jedynie dostawiając stopę skierował piłkę do pustej bramki.

44'

GOL DLA CHELSEA! TAMMY ABRAHAM!!!

41'

Żółtą kartką upomniany Emerson za faul na Leonie Goretzce. Niepotrzebny wślizg mógł narazić Niemca na uraz stawu skokowego.

39'

Podanie Rossa Barkleya nie zdołał zagrać przed bramkę do Roberta Lewandowskiego.

35'

Posiadanie piłki: 62% - 38%

33'

Thomas Mueller w roli lewoskrzydłowego. Nie zdołał jednak opanować piłki - ta wyszła poza linię boczną.

32'

Robert Lewandowski podaje nie w tempo do Joshuy Kimimcha. Gdyby Niemiec przejął piłkę, to miałby wolną autostradę do bramki Chelsea.

30'

Równolegle trwa spotkanie Barcelony z Napoli (w wyjściowym składzie gości Piotr Zieliński). Po 30 minutach gry gospodarze prowadzą po bramkach Clementa Lengleta i Lionela Messiego.

W pierwszym meczu było 1:1.

28'

GOL CALLUMA HUDSONA-HODOI NIE ZOSTAŁ UZNANY! Podający do młodego Anglika Tammy Abaham był na spalonym. Callum Hudson-Hodoi popisał się bardzo precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego w prawy róg

26'

Goście chcą szybko strzelić bramkę kontaktową, ale Manuel Neuer nie dał się zaskoczyć.

24'

Chorwat przejmuje piłkę w "szesnastce" po zagraniu Roberta Lewandowskiego i uderzeniem w prawy dolny róg podwyższa prowadzenie Bawarczyków.

24'

GOL DLA BAYERNU! IVAN PERISIĆ!!!

20'

Mason Mount cofnął się drugiej linii, by pomóc w rozegraniu. Dał się sfaulować w kole środkowym . Bez konsekwencji kartkowej.

18'

Przerwa w grze. Leon Goretzka ucierpiał w starciu z rywalem w środku pola. Wydaje się, że będzie w stanie grać dalej.

16'

Leon Goretzka uderza zza pola karnego wysoko nad bramką.

15'

Robert Lewandowski podaje na lewą stronę do Ivana Persicia ciut za mocno.

21:15

12. bramka Lewandowskiego w tej edycji Ligi Mistrzów

10'

ROBERT LEWANDOWSKI NIE MYLI SIĘ!!!

Mocnym strzałem przy prawym słupku nie daje szans Wilfredo Caballero na skuteczną interwencję.

8'

Bramkarz Chelsea został upomniany żółtą kartką

7'

Sędzia nie miał wątpliwości - Wilfredo Caballero faulował w "szesnastce" i mamy rzut karny dla Bayernu!

5'

Kolejna przebojowa akcja Serge'a Gnabry'ego. Nie zdołał dośrodkować, ale jest aut na wysokości pola karnego gości.

3'

Piłkę po zagraniu z narożnika przejmuje David Alaba. Po jego strzale z pola karnego "kontry nie będzie".

2'

Od razu skrzydłem ruszył Serge Gnabry. Wywalczył "tylko" rzut rożny.

1'

Ovidiu Haţegan gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta!

20:56

Obie ekipy są już na murawie! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania.

20:52

Thiago Alcantara i Joshua Kimmich po stronie Bayernu i Kurt Zouma w Chelsea powinni uważać na kartki. Jeżeli dzisiaj dostaną "żółtą", to w przypadku awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów będą musieli pauzować.

20:48

Coraz mniej czasu do rozpoczęcia spotkania, więc przenosimy się do Monachium!

20:30

Tak graficznie wygląda ustawienie obu drużyn

20:23

Rezerwowi Bayernu: Sven Ulreich - Alvaro Odirozola, Ron-Thorben Hoffmann, Philippe Coutinho, Niklas Sule, Javi Martinez, Lucas Hernandez, Michael Cuisance, Timothy Tillman, Jamal Musiala, Bright Akwo Arrey-Mbi

Rezerwowi Cheslsea: Kepa - Jaime Cumming, Michy Batshuayi, Antonio Rudiger, Olivier Giroud, Fikayo Tomori, Lewis Bate, Armando Broja, Ian Maatsen, Dynel Simeu.

20:10

Skrót pierwszego meczu

20:05

Kto jeszcze nie miał okazji, ma jeszcze kilkanaście minut na przeczytanie zapowiedzi spotkania:

19:58

4 lipca Bayern zakończył Bundesligę. Piłkarze po urlopach rozegrali tylko jeden sparing - z Marsylią (31 lipca). Chelsea skończyła Premier League 26 lipca. Z kolei 1 sierpnia w finale Pucharu Anglii uległa Arsenalowi, przegrywając 1:2.

19:55

Bayern zaczyna rewanż z Perisiciem na skrzydle i Muellerem za plecami Lewandowskiego. Od początku zacznie też Thiago Alcantara.

19:55

Jeżeli Bayern nie wypuści tej przewagi, a jest to bardzo prawdopodobne, to dzisiaj pozna swojego rywala w kolejnej fazie. Będzie nim albo FC Barcelona, albo Napoli (w pierwszym meczu 1:1).

19:54

Bayern praktycznie jest pewny udziału w ćwierćfinale. Całą pracę wykonał jeszcze w lutym. Na Stamford Bridge wygrał 3:0. Bohaterami byli autorzy bramek: Gnabry i Lewandowski.