Koniec meczu. Cenny bezbramkowy remis Ruchu.

Żółta kartka dla Babiarza.

90'

Sędzia dolicza 3 minuty do czasu podstawowego.

89'

Po podaniu Xaviera dobrą okazję mógł mieć Domeniuk, ale ten poślizgnął się, gdy biegł do piłki.

86'

Dobrą okazję do kontry mieli chorzowianie, ale Babiarz nie zabrał się z piłką.

84'

Z głębi pola została posłana piłka do nikogo, ale Kowalski próbował ambitnie do niej dojść.

82'

Metalist wymienia podania w odległości 30 metrów od bramki Kamińskiego.

80'

Kuś znalazł się w sytuacji oko w oko z bramkarzem, ale sędzia odgwizdał spalonego.

80'

Po niezrozumieniu w szeregach defensywy Ukraińców szansę mieli zawodnicy Ruchu, jednak żaden z nich nie doszedł do bezpańskiej piłki.

78'

Po dośrodkowaniu z prawej strony piłkę próbował uderzyć Xavier, jednak nic z tego nie wyszło.

76'

Kuświk schodzi z boiska, a za niego szansę na zaprezentowanie się ma Efir.

74'

Gigołajew wchodzi za Marka Zieńczuka.

73'

Skrzydłowi Metalista raz po raz wrzucają piłkę w pole karne Ruchu.

71'

Ruch Chorzów - Metalist Charków

71'

Coraz groźniejszy w swoich poczynaniach jest Metalist. Zamyka Ruch na 40 metrze boiska.

70'

Po dośrodkowaniu z prawej strony piłkę próbował umieścić w siatce Domeniuk.

68'

Znów prawą stroną pognał Kowalski, ale nie miał komu podać.

68'

Niedokładnie rozgrywa piłkę Metalist. Znowu tracą futbolówkę.

66'

Po podaniu Kowalskiego akcję wykańczał Starzyński ,ale sędzia uniósł chorągiewkę ku górze. Dobra akcja Ruchu.

66'

64'

Za Avelino na boisko wejdzie Domeniuk.

61'

Długą piłkę posłał Kuś, ale podanie to nie miało adresata.

59'

Po rzucie rożnym piłkę próbował strącić Łukasz Surma, ale nie dość umiejętnie uderzył piłkę.

56'

Obecnie obserwujemy sporo walki w środku pola. Żadna z drużyn nie potrafi na dłużej utrzymać futbówki.

55'

Zieńczuk popełnia fatalny błąd przy przyjęciu piłki, która ląduje na aucie.

53'

Manuel Torres opuszcza boisko przy gradzie gwizdów, a na boisku pojawia się Krasnoporov.

50'

Piłkę reką w polu karnym ruchu zagrywał Avelino.

48'

Świetny strzał Zieńczuka z około 20 metrów. Piłka o 2-3 metry mija bramkę gości!

48'

Mamy już informację o frekwencji na stadionie przy Okrzei 20 - frekwencja wynosi 6114 widzów

47'

Świetne podanie z głębi pola do Starzyńskiego, ale bramkarz gości wybija piłkę wślizgiem

46'

45'

Zawodnicy Metalista i Ruchu już na murawie, co oznacza rozpoczęcie II połowy spotkania.

18:54

W przerwie meczu jesteśmy świadkami występu grupy tanecznej Graffiti.

18:50

Po pierwszej połowie drużyną lepszą wydaje się być Ruch, ale Metalist także miał parę sytuacji do strzelenia bramki.

46'

Sędzia z Izraela kończy gwizdkiem pierwszą część spotkania!

45'

Po nieudanej kontrze Ruchu w posiadaniu piłki znowu Ukraińcy.

44'

Piłkę z głębi pola posłał Galovskyi, ale ta zagrana była zdecydowanie za mocno ...

44'

Ależ strzał Villagry. Gdyby piłka poszybowała niżej Kamiński musiałby wyjmować piłkę z siatki.

41'

W posiadaniu piłki ponownie zawodnicy z Ukrainy, którzy próbuja rozegrać atak pozycyjny.

40'

39'

Kowalski popędził prawą stroną, minął rywala, ale niedokładne dośrodkowanie sprawiło, że akcja nie rozwinęła się.

37'

Kolejna akcja Ukraińców. Prawą stroną pognał Kulakow, ale jego dośrodkowanie pozostawiało wiele do życzenia.

37'

Równie efektowna co akcje Ruchu w dzisiejszym spotkaniu jest oprawa jaką przygotowali kibice w Gliwicach.

35'

Po dośrodkowaniu z lewej strony piłkę próbował umieścić w siatce Kulakov, ale bramkarz Ruchu był szybszy i złapał spokojnie piłkę.

34'

Oprawa kibiców Ruchu: Oprawa kibiców Ruchu na meczu z Metalistem

33'

Mamy rzut rożny dla Niebieskich. z którego niestety niewiele wynikło ...

31'

surma podał na skrzydło do Kuświka, ale dośrodkowanie zostaje zablokowane.

29'

Starzyński znalazł się w świetnej sytuacji do strzelenia bramki, ale niestety uderzył ponad poprzeczką!

28'

Do piłki znów próbował dopaść Kuświk ,ale ponownie znalazł się na pozycji spalonej.

26'

Rebenok wykonuje rzut rożny po którym fatalnie główkuje Xavier.

25'

Dobrą okazję do strzelenia gola miał Kuświk, ale napastnik ruchu znalazł się na pozycji spalonej

24'

Metalist próbował zaatakować bramkę Ruchu, ale jak na razie nieźle spisuje się obrona Ruchu.

23'

Ukarany zostaje Marek Zieńczuk.

22'

Rzut wolny dla Ruchu. Starzyński strzela i obserwujemy świetną paradę bramkarza!

21'

Kuświk znalazł się w polu karnym Metalista, ale był osamotniony - próbował szukać kolegów podaniem, ale Ci zostali dobrze pokryci.

20'

20'

Jak an razie oglądamy świetne spotkanie! Szybkie tępo i wiele akcji - to możemy obserwować na stadionie w Gliwicach dzisiejszego wieczoru.

19'

Po podaniu Kulakova Avelino mógł wykończyć akcję, ale świetnie zachował się Kamiński

18'

Denis Kulakov probował przedrzeć się prawą stroną, ale dobrze w defensywie zachował się Dziwniel.

16'

Starzyński zamykał akcję i trafił do siatki, ale sędzia podnosi chorągiewkę! Świetna akcja Ruchu!!!

14'

Po dośrodkowaniu Xaviera akcję próbował wykończyc Kulakov! Groźna akcja ukraińców!

13'

Ależ dośrodkowanie Kowalskiego! Gdyby piłka znalazła kogoś w polu karnym mógłby paść gol!

12'

Ależ okazja Zieńczuka po podaniu Starzyńskiego. Ruch był bliski objęcia prowadzenia.

11'

Starzyński podał tym razem do Surmy, a ten oddał strzał, jednak zdecydowanie za mło siły włożył chorzowianin w ten strzał.

10'

Ruch od tyłu próbuje konstruować swój kolejny atak.

10'

Na bramkę Ruchu ponownie próbował atakować Avelino Coelho, ale nie zdołał dojść do piłki.

8'

Groźna sytuacja dla metalista. Strzał z dwudziestu metrów oddawał Jackson Avelino

7'

Znów na bramkę gości próbował szarżować Starzyński, jednak został wywrócony przez obrońcę Metalista. Sędzia nie użył gwizdka.

4'

Kibice na meczu Ruch - MetalistKibice na meczu Ruch - Metalist

3'

Starzyński o mały włos zabrałby sie z piłką i popędził w stronę bramki Shust'a. Zawodnik Ruchu nei opanował jednak piłki.

3'

Ze stałego fragmentu gry niewiele wyszło, ale widać, że Niebiescy chcą szturmem przywitać Ukraińców!

2'

Rzut rożny dla Ruchu Chorzów!

1'

Walka o Ligę Europy rozpoczyna się!

17:59

Kibice witają zawodników na murawie. Zawodnicy Metalista zagrają dziś w strojach jednolitych, zółtych. Zawodnicy Ruchu wystapią z kolei w strojach niebieskich.

17:56

Już za 5 minut rozpocznie się mecz. Gracze Niebieskich z pewnością będą mogli liczyć na wielki doping ze strony swoich kibiców, którzy mimo zamknięcia części sektorów licznie zgromadzili się na stadionie miejskim w Gliwicach.

17:50

Ławka rezerwowych Metalista: Oleksandr Goryianow, Andriy Berezovchuk, Marco Torsiglieri, Volodymyr Domeniuk, Oleg Krasnporov, Jurij Tkaczuk i Artem Radczenko.

17:50

Ławka rezerwowych Ruchu: Kamil Lech, Michał Efir, Roland Gigolaev, Sebastian Janik, Maciej Urbańczyk, Marek Szyndrowski i Michał Helik

17:41

Aktualnie trwa rozgrzewka obu zespołów. Na murawę razem z zawodnikami wyszli oczywiście sędziowie z Panem Yefetem na czele. W Gliwicach jak na razie niebo jest bezchmurne. Zapowiada się przednie widowisko w świetnych warunkach pogodowych. Na stadionie miejskim w Gliwicach w dniu dzisiejszym będziemy mieli niemalże komplet około 6 tysięcy kibiców.

17:38

17:36

Witam serdecznie na stadionie przy Okrzei i zapraszam na mecz eliminacji Ligii Europejskiej w którym zmierzą się drużyny z Chorzowa, oraz niewątpliwy faworyta tego dwumeczu, czyli Metalist Charków. Zapraszamy na (miejmy taką nadzieję) bardzo ciekawy mecz.