menu

Liga angielska. Newcastle United planuje zakup trenera. Na celowniku Brendan Rodgers

13 października, 20:30 | KK

Liga angielska. Kadrowa rewolucja w Newcastle United rozpocznie się od zmiany menedżera. Numerem 1 na liście życzeń szejków ma być Brendan Rodgers. 48-latek posiada jednak ważny kontrakt z Leicester City.


fot. OLI SCARFF/AFP/East News

Newcastle United fatalnie rozpoczęło sezon i w tabeli zajmuje przedostatnie miejsce. Winą za słabe wyniki obarczany jest menedżer Steve Bruce. Wiadomo już, że Anglik nie utrzyma posady. Kto miałby go zastąpić? W kontekście następców Bruce'a mówiono do tej o Antonio Conte, Johnie Terrym czy Lucienie Favre. Wszyscy pozostają bez zatrudnienia.

Według Gianluki Di Marzio do klubu z St. James' Park nie trafi jednak żaden z wymienionych trenerów. Newcastle planuje zakontraktować pracującego w Leicester City Brendana Rodgersa. Ten ma jednak umowę z "Lisami" obowiązującą do połowy 2025 roku. Żeby go zatrudnić należy zapłacić wpisaną w kontrakt klauzulę. Opiewa ona na 16 milionów funtów.

Taka kwota nie zrobi większego wrażenia na szejkach z Arabii Saudyjskiej. Nie byłaby to nawet najwyższa w historii suma odstępnego zapłacona za transfer trenera. Rekord należy do Bayernu Monachium, który latem wykupił Juliana Nagelsmanna z RB Lipsk za 25 milionów euro.

Newcastle podczas styczniowego okna transferowego będzie mogło wydać 220 milionów euro.