Legia - Cork 3:0. Oceny piłkarzy Legii Warszawa po meczu z Cork City. Carlitos i Kante z debiutanckimi golami

17 lipca 2018, 22:53 | Filip Bares

We wtorkowy wieczór piłkarze Legii zapewnili sobie awans do drugiej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów pokonując Cork City 3:0. Jak wypadli podopieczni Deana Klafuricia?

Jose Kante ma za sobą pierwszą bramkę w barwach warszawskiej Legii

Arkadiusz Malarz - 4 (w skali 1-6)
Dużo pracy we wtorkowym meczu nie miał. Kilka razy udanie wybiegł z bramki by oddalić niebezpieczeństwo. Piłkarze Cork City nie dali mu pola do popisu.

William Remy - 3,5
Momentami trochę niepewny w swoich zagraniach. Jego szybkość i koledzy z drużyny pozwoliły naprawić nieliczne błędy, które popełnił. W przyszłości będzie musiał grać pewniej w ustawieniu z trzema obrońcami, żeby nie stracić zaufania Deana Klafuricia.

Inaki Astiz - 4,5
Pewny w wyprowadzaniu piłki jak i w grze defensywnej. W drugiej połowie obejrzał żółtą kartkę, po mądrym faulu taktycznym na napastniku Cork - inaczej doszłoby do sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Mateusz Wieteska - 4
Podobnie jak Astiz - pewny w dystrybucji, co jak na jego młody wiek jest dość zaskakujące. W obronie nie miał zbyt wiele do roboty.

Marko Vesović - 3,5
Nikt raczej nie będzie wspominał tego występu. Vesović był mało efektywny i kilkukrotnie nie zdążył z powrotem do obrony, ale większych błędów nie popełnił. W drugiej połowie nie wykorzystał dogodnej okazji.

Krzysztof Mączyński - 4,5
Pewny punkt w drugiej linii warszawskiej Legii. Nie popełniał błędów, cierpliwie rozgrywał piłkę i co najważniejsze dało się czuć jego obecność w środku pola.

Cafu - 5
Najlepszy piłkarz we wtorkowym meczu. Podejmował przemyślane decyzje, wiedział kiedy zaryzykować i potrafił wykreować sytuacje swoim kolegom z drużyny. W pierwszej połowie zaliczył asystę przy bramce Jose Kante.

Dominik Nagy - 4
Momentami wydawało się, że Węgier przechodzi obok meczu, ale należy pochwalić go za bardzo dobre czytanie gry i ustawianie się w ataku pozycyjnym. We wtorkowym meczu mógł zagrać lepiej, ale z pewnością pomógł drużynie.

Michał Kucharczyk -3,5
Ulubieniec kibiców wciąż uczy się nowej pozycji. Na wahadle zagrał zbyt defensywnie. Dwukrotnie próbował z dystansu, ale niecelnie. Został zmieniony po przerwie

Miroslav Radović - 4,5
W pierwszej połowie bezbarwny, w drugiej „zabił" mecz wymuszając rzut karny i zamieniając go na bramkę. Radović jest coraz starszy, ale wciąż potrafi pomóc drużynie w ważnych momentach.

Jose Kante - 4
Strzelec bramki, siał zamęt w defensywie rywali, ale był zbyt chaotyczny. Przy golu pomógł mu obrońca Cork, od którego piłka się odbiła i wpadła do siatki. W drugiej połowie miał świetną sytuację, ale przegrał pojedynek jeden na jeden z bramkarzem gości.

Adam Hlousek - 3,5
Wszedł w drugiej połowie za Kucharczyka. Na boisku był mało widoczny przez małą liczbę ataków lewą stroną przez Cork. Nie popełnił błędów.

Carlitos - 4
Bardzo aktywny pod bramką rywali. Jako jeden z nielicznych legionistów był w stanie przedryblować rywala lub przytrzymać go na plecach. Swój występ ukoronował bramką.