menu

Legia Warszawa zagra z Grekami bez presji? Trener Vuković uspokaja

13 sierpnia, 20:35 | DW

Legia Warszawa dotrwała do III rundy eliminacji Ligi Europy, ale wszyscy drżą o awans do następnego etapu rozgrywek. Wojskowi bezbramkowo zremisowali w pierwszym spotkaniu, ale trener Aleksandar Vuković przekonuje, że jego zespół zagra bez dodatkowej presji.

Legia Warszawa zagra z Grekami bez presji? Trener Vuković uspokaja
Legia Warszawa zagra z Grekami bez presji? Trener Vuković uspokaja
fot. Polska Press

- Jesteśmy zadowoleni z dwóch ostatnich meczów Legii, brakuje tylko zwycięstw. W starciu z Atromitosem nie będzie wielkich zmian. Teraz nadszedł już czas na większą stabilizację składu, wyjściowej jedenastki i naszej gry. Moim zdaniem z każdym spotkaniem było widać poprawę - mówił Aleksandar Vuković na przedmeczowej konferencji prasowej.

Legioniści pozostali jedynym polskim zespołem w europejskich pucharach. Nadal jednak nie mogą być pewni awansu, głównie przez kiepski styl gry. Trener Vuković często rotuje pierwszym składem, niektórym zawodnikom rzadko daje prawdziwą szansę. Atmosferę może popsuć odwołany w miniony weekend mecz z Wisłą Płock. - Byliśmy przyzwyczajeni do rytmu: niedziela-czwartek. Skoro udało się przełożyć mecz z Wisłą, mieliśmy więcej czasu na odpoczynek i odpowiednie przygotowanie się do wyjazdu do Aten. Nie widzę w tym nic złego - tłumaczył Vuković.

W środę należy się spodziewać, że Legia wcale nie będzie takim mocnym zespołem, jak w zeszłym tygodniu. Z przebiegu spotkania w Warszawie wyraźnie było widać, że Grekom pasuje bezbramkowy remis - Tutaj będą na pewno odważniej atakować, ale nie pozbędą się przecież swojego podstawowego pomysłu na grę, jakim jest kontratak. To oczywiste, że na własnym boisku będą czuć się pewniej, nie spodziewam się aż takiej przewagi Legii, jaką widzieliśmy w pierwszym meczu - mówił opiekun Wojskowych.

Legia Warszawa czeka na swój najważniejszy rewanż w pucharach w ostatnich latach. Zna już potencjalnego rywala w następnej rundzie. Będzie to wygrany z dwumeczu Glasgow Rangers - FC Midtjylland. Bliżej ostatniego etapu są jednak Szkoci, którzy wygrali pierwsze spotkanie 4:2.
źródło: WP Sportowe Fakty

Mecz Atromitos - Legia Warszawa rozpocznie się w środę o godz. 18:00 czasu polskiego. Transmisja w TVP Sport.


[xlink]788d4774-a993-6b67-51d5-6fdb22a3c15e,6426dc67-3c16-87b5-afe7-3169740e4b26[/xlink]


Polecamy