menu

Legia Warszawa. Tomasz Nawotka wypożyczony do Zagłębia Sosnowiec.

11 stycznia, 12:21 | JCZ

Legia Warszawa przed rundą wiosenną pożegnała trzeciego piłkarza. Oprócz Eduardo i Vjaceslavsa Kudrjavcevsa drużynę opuścił również Tomasz Nawotka. Ale nie definitywnie jak wymienieni. Prawy obrońca został na pół roku wypożyczony do zaprzyjaźnionego Zagłębia Sosnowiec.

Tomasz Nawotka zaprezentowany przez Zagłębie Sosnowiec
Tomasz Nawotka zaprezentowany przez Zagłębie Sosnowiec
fot. zaglebie.eu

Legia Warszawa: Tomasz Nawotka na kolejnym wypożyczeniu


Dla 21-letniego Nawotki to trzecie w karierze wypożyczenie. Wcześniej miał już okazję reprezentować Zagłębie - w sezonie 2017/18 w 1 lidze (32 mecze, 1 gol, 2 asysty). Ostatnią jesień spędził natomiast w słowackim zespole MFK Zemplín Michalovce (9 meczów, 2 gole).

- Cieszę się szczególnie, że Tomek wrócił do Zagłębia. Po naszym awansie miałem wyrzuty sumienia, że nie dane mu było zadebiutować w ekstraklasie w naszych barwach. Nawet jak historia skręciła w złą stronę, to cieszę się, że czas pozwolił to wyprostować - uważa prezes Zagłębia Sosnowiec, Marcin Jaroszewski (cytat za zaglebie.eu).

Tomasz Nawotka urodził się w Olsztynie, ale pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Elblągu - jako junior tamtejszej Concordii. Zanim trafił do Legii, a stało się tak w 2014 roku, to zaliczył jeszcze epizod w Sokole Ostróda. Pomimo trzech sezów przy Łazienkowskiej obrońca nie zaliczył ani jednego występu w pierwszej drużynie. Grał jedynie dla rezerw i sekcji juniorskich.

Nawotkę łączy kontrakt z Legią do czerwca 2022 roku.

Transfery Legii Warszawa - zima 2019:


Przyszli: Luis Rocha (ostatnio Panetolikos), Salvador Agra (ostatnio Cadiz)
Odeszli: Eduardo (koniec umowy), Vjaceslavs Kudrjavcevs (koniec wypożyczenia), Tomasz Nawotka (wypożyczenie, Zagłębie Sosnowiec)

Źródło: własne/legia.com/zaglebie.eu

EKSTRAKLASA w GOL24


Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Kuba, Oman... Piłkarze z Ekstraklasy na wakacjach (cz. 2)

[xlink]0815dd74-d837-79a0-02d7-701342e53723,2d23e2fe-e803-96ed-6a92-02ca53b5a1ec[/xlink]