menu

Legia Warszawa. Piłkarz Legii zakażony koronawirusem. 17-latek nie poleci na zgrupowanie do Dubaju

4 stycznia, 13:51 | Piotr Szymański

Legia Warszawa. Ogromny pech utalentowanego zawodnika Legii Warszawa. Jak podała oficjalna strona klubu, u Szymona Włodarczyka stwierdzono zakażenie COVID-19. W związku z tym 17-latek nie poleci z pierwszym zespołem na zgrupowanie do Dubaju.


fot. Tomasz Biliński/Polska Press

17-letni piłkarz Legii zakażony koronawirusem


Jak czytamy w komunikacie na oficjalnej stronie Legii, Szymon Włodarczyk wykazywał objawy koronawirusa i w związku z tym został przebadany w niedzielę 3 grudnia. Test dał wynik pozytywny. 17-latek może mówić o dużym pechu, bo nie poleci do Dubaju na zgrupowanie przed rundą wiosenną PKO Ekstraklasy, gdzie miałby szansę pokazać się trenerowi Czesławowi Michniewiczowi. Zawodnik nie miał kontaktu z pozostałą częścią drużyny, która przejdzie badania w poniedziałek i wtorek.

Szymon to syn Piotra Włodarczyka, byłego piłkarza Wojskowych. Tak jak ojciec występuje na pozycji środkowego napastnika. W sezonie 2020/21 w trzecioligowych rezerwach wystąpił w 13 meczach, w których zdobył 9 bramek. 17-latek jest również młodzieżowym reprezentantem Polski.

źródło: Legia Warszawa

Transfery Legii Warszawa - zima 2021:
Przyszli: - - - - -
Odeszli: Maciej Rosołek (wypożyczenie, Arka Gdynia), Domagoj Antolić (koniec kontraktu), Paweł Stolarski (koniec kontraktu, Pogoń Szczecin), William Remy, Vamara Sanogo (rozwiązanie kontraktów).