Lech Poznań - Gandzasar Kapan: Oceniamy piłkarzy Kolejorza

12 lipca 2018, 23:08 | Maciej Lehmann

Tak oceniliśmy lechitów w pierwszym meczu eliminacji Ligi Europy z armeńskim Gandzasarem (skala 1-10).

Lech Poznań - Gandzasar Kapan

JASMIN BURIC 7
To jemu Lech zawdzięcza czyste konto. Popisał się ładną obroną w 37 min. po strzale Harutyunyana oraz po przerwie po dwóch groźnych główkach .

RAFAŁ JANICKI 5
Większość dośrodkowań blokował, więc ze swojego zadania wywiązał się przyzwoicie. Walczył też w ofensywie przy stałych fragmentach.

THOMAS ROGNE 4
Póki nie był pod presją radził sobie poprawnie, ale gdy pod koniec pierwszej połowy rywale kilka razy przedarli się pod bramkę Kolejorza, miał kłopoty.

VERNON DE MARC0 5
Niezły w obronie, pokazał też, że potrafi uruchomić skrzydłowych, sędzia „okradł” go z gola.

MACIEJ MAKUSZEWSKI 6
Popisał się piękną asystą przy pierwszym golu, idealnie dogrywając do Gytkjaera, chwilę później wywalczył „11”. Potem trochę zniknął z radarów.

TOMASZ CYWKA 5
W pierwszej połowie zapisał się strzałem, który wylądował na aucie, ale nie można mu było odmówić woli walki. Solidny występ.

MACIEJ GAJOS 6
Zainicjował efektowną akcję, po której padł pierwszy gol, pięknie podał też po przerwie do Gytkjaera, który powinien to wykorzystać.

WOŁODYMYR KOSTEWYCZ 4
Jeszcze musi się uczyć gry na pozycji wahadłowego, w defensywie miał kłopoty z Musondą, niewiele wniósł do ofensywy.

DARKO JEVTIC 4
Jeszcze daleki od formy. Tracił dużo piłek, niezbyt precyzyjnie wykonywał stałe fragmenty gry, znacznie bardziej kreatywny był Gajos.

MIHAI RADUT 3
Miał okazję z rzutu wolnego, ale strzelił nad bramką. W pierwszej połowie poza grą, po zmianie stron też unikał piłki. Kompletnie bezbarwny występ.

CHRISTIAN GYTKJAER 7
Potrzebował zaledwie 10 minut, by rozpocząć nowy sezon pięknym golem, 180 sekund później wykorzystał karnego. Mógł zdobyć hat-tricka.

Grali także

• PEDRO TIBA (4) - Dograł z rzutu wolnego do Vernona de Marco, ale arbiter nie uznał bramki, dlatego Portugalczyk nie zaliczył asysty.
  • NIKLAS BARKROTH (4) - Niczym się nie wyróżnił.
  • PAWEŁ TOMCZYK (4) - Zmarnował w końcówce „100”.