menu

Lech Poznań. Trener Lecha Poznań Dariusz Żuraw: Jeśli chodzi o defensywę, to jesteśmy zabezpieczeni w stu procentach

12 stycznia, 19:03 | Piotr Szymański

Lech Poznań. W zimowym oknie transferowym Lech Poznań pozyskał trzech nowych zawodników - Jespera Karlstroema (Djurgardens IF), Bartosza Salamona (SPAL) oraz Antonio Milicia (Anderlecht Bruksela). Jak wzmocnienia ocenia trener Dariusz Żuraw?

Trener Lecha Poznań Dariusz Żuraw: Jeśli chodzi o defensywę, to jesteśmy zabezpieczeni w stu procentach
Trener Lecha Poznań Dariusz Żuraw: Jeśli chodzi o defensywę, to jesteśmy zabezpieczeni w stu procentach
fot. Grzegorz Dembinski

Trzy zimowe wzmocnienia Lecha Poznań w defensywie


Jesper Karlstroem to defensywny pomocnik, a Bartosz Salamon i Antonio Milić to stoperzy. - Bardzo zależało nam na wzmocnieniu defensywy, traktowaliśmy to priorytetowo. I to się udało. Jeśli chodzi o tę formację to jesteśmy już zabezpieczeni w stu procentach - mówi trener Lecha Poznań Dariusz Żuraw, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Obaj środkowi obrońcy - Salamon i Milić - mają ponad 190 centymetrów wzrostu. Nie jest to przypadek, bo na takich atutach zależało szkoleniowcowi Kolejorza. - Powtarzałem jesienią kilka razy, że traciliśmy zbyt dużo bramek, brakowało nam odpowiedniej reakcji w niektórych sytuacjach, zwłaszcza przy stałych fragmentach gry. Dlatego zależało nam na tym, żeby nie tylko wzmocnić skład, ale również podwyższyć wzrost całej formacji, być skuteczniejszym w pojedynkach w powietrzu - kontynuuje Żuraw.

Trener Lecha Poznań zadowolony z nowych obrońców


Jak trener Lecha indywidualnie ocenia nowych obrońców, którzy trenują już z resztą drużyny w Turcji? - Bartek Salamon to doświadczony piłkarz, do tego Polak, co jest ważne także dla zachowania równowagi w szatni. Zawodnik świetnie ułożony taktycznie, odpowiedzialny, bardzo dobrze "czyta" grę. Dobry w wyprowadzaniu piłki sprzed własnego pola karnego. Chcieliśmy go już pół roku temu, co też pokazuje, że byliśmy zdeterminowani, żeby przeprowadzić tę transakcję.

- Z kolei Antonio Milić to także piłkarz, który ma już spore doświadczenie. On charakteryzuje się agresywnym doskokiem i odbiorem piłki. Dobrze wprowadza piłkę zarówno krótszym jak i dłuższym podaniem. Jest lewonożny. Choć już sporo pograł na wysokim poziomie, to wciąż jeszcze może się rozwijać. Nieźle umie kierować ustawieniem całej formacji - dodaje trener.

źródło: Lech Poznań


Polecamy