menu

Lech Poznań przegrał w piątek z zespołem lepszym? Bolesne słowa Zbigniewa Bońka

11 lutego, 12:57 | DW

Lech Poznań fatalnie zainaugurował rundę wiosenną w Lotto Ekstraklasie. Rywale Kolejorza punktowali w 21. kolejce, dlatego pogoń za pierwszym miejscem staje się dla drużyny Adama Nawałki coraz mniej realna. Po meczu słów krytyki nie szczędził Zbigniew Boniek. - Przegrali z zespołem lepszym, który ma lepszych piłkarzy - stwierdził prezes PZPN.


fot. Glos Wielkopolski

Lech Poznań z kłopotami od początku roku


Lech Poznań zaprezentował się bardzo słabo w piątkowym meczu z Zagłębiem Lubin. Gole dla obu drużyn padły - można powiedzieć - z przypadku, ale o wiele gorzej zagrała defensywa Lecha. Wynik 1:2 to najniższy wymiar kary, rzutu karnego nie wykorzystał bowiem Filip Starzyński. W grze Kolejorza brakowało koncepcji, z której przecież słynie Adam Nawałka. W internecie pojawiło się więc wiele komentarzy na temat pracy byłego selekcjonera w Poznaniu. Po co siedzieć po 18 godzin w klubie, skoro nie przynosi to żadnych efektów?

Słów krytyki nie szczędził także prezes PZPN, Zbigniew Boniek. Stwierdził on, że Lech Poznań przegrał po prostu z zespołem lepszym, który ma lepszych zawodników.
Od dwóch dni nagonka na Lecha. Może i słuszna, ale nikt nie powiedział jednej banalnej prawdy. Przegrali z zespołem lepszym, który ma lepszych piłkarzy, po prostu⚽️[unicode_pictographs]%F0%9F%91%8A[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%8F%BB[/unicode_pictographs]— Zbigniew Boniek (@BoniekZibi) 11 lutego 2019

Niebawem mogą pojawiić się także opinie, że Lech przespał zimowe okienko transferowe. Do poznańskiego klubu dołączył tylko Juliusz Letniowski oraz Timur Żamaletdinow. Tymczasem rywale Kolejorza wzmocnili się ciekawymi piłkarzami. Jagiellonia pozyskała najlepszych zawodników Wisły z poprzedniej rundy, natomiast Legia postawiła na portugalskich piłkarzy z bogatym CV.

EKSTRAKLASA w GOL24


Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

ZOBACZ KONIECZNIE:
Oni mogli zagrać w Ekstraklasie na koniec kariery
Frekwencja klubów Ekstraklasy. Kto ma najlepszą, a kto najgorszą?
Utalentowana dziennikarka zachwyca kibiców na całym świecie
Piłkarze grający w jednym klubie przez całą karierę [15 NAZWISK]
Zrobili karierę, choć w Ekstraklasie z nich zrezygnowano
Jak zmieniała się FIFA na przestrzeni lat?

[xlink]5d54a7b0-560c-84bd-ffac-f0b1af9f407f,c3ee7f02-597f-0c5f-2599-5e31ee6bb04e[/xlink]