menu

Lech Poznań. Przeciwko Zagłębiu Lubin nie zagra Piotr Tomasik. Co z Robertem Gumnym?

6 lutego 2019, 16:04 | JCZ

Lech Poznań w piątek rozpocznie wiosenne zmagania w Lotto Ekstraklasie. O godzinie 20:30 zagra u siebie z Zagłębiem Lubin. Do dyspozycji trenera Adama Nawałki na pewno nie będzie Piotr Tomasik.

Piotr Tomasik
fot. Lukasz Gdak
Robert Gumny
fot. Lukasz Gdak
Christian Gytkjaer
fot. Waldemar Wylegalski
1 / 3

Lech Poznań: W meczu z Zagłębiem Lubin nie wystąpi Piotr Tomasik


Tomasik przepracował cały okres przygotowawczy. Jednak powrocie z Turcji przeziębił się i z tego powodu nie zostanie włączony do osiemnastki na Zagłębie. - Niestety, infekcje się zdarzają. Piotr leży w łóżku. Na szczęście nie został poddany kuracji antybiotykowej - jest leczony metodami naszego doktora. Liczę, że od przyszłego tygodnia będzie już do naszej dyspozycji - powiedział na konferencji szkoleniowiec "Kolejorza", Adam Nawałka.

Nic nie stoi na przeszkodzie w tym, aby zagrał Christian Gytkjaer. Duńczyk miał ostatnio drobne problemy ze zdrowie, ale już wrócił do pełni sił. - Nie ma z nim żadnego problemu. W środę normalnie trenował, jest w pełnej gotowości i tym samym będzie brany pod uwagę przy wyborze osiemnastki na mecz - wyjaśnił Nawałka.

Pod znakiem zapytania stoi natomiast występ Roberta Gumnego. Podczas jednego z treningów młodzieżowiec podkręcił stopę. - U niego na szczęście wszystko szybko się goi. Mam nadzieję, że niebawem dojdzie do siebie, tym bardziej że sztab medyczny wykonał fantastyczną pracę - zaznaczył Nawałka.

Były selekcjoner zaplanował jeszcze dwa treningi przed spotkaniem z Zagłębiem Lubin. Pierwszy z nich odbędzie się w czwartek po południu, drugi w piątek rano (rozruch). O powołaniu do kadry zawodnicy dowiedzą się jutro.

Warto dodać, że żaden z lechitów nie musi pauzować za kartki.

EKSTRAKLASA w GOL24


Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Najwyższe transfery polskich piłkarzy w historii [TOP 10]

[xlink]3bc9d455-fa79-5592-823f-76772a9fe5a8,f0806920-afbe-3cf9-a233-ddcbcbe927fe[/xlink]


Polecamy