menu

Lech Poznań potwierdził pierwszy transfer. Juliusz Letniowski został kupiony z Bytovii Bytów. "Chcę zostać mistrzem"

11 stycznia, 12:37 | red

Lech Poznań dokonał pierwszego wzmocnienia przed wiosną. Na zasadzie transferu definitywnego pozyskał Juliusza Letniowskiego z pierwszoligowej Bytovii Bytów. 20-latek jest środkowym pomocnikiem. Z "Kolejorzem" związał się umową do czerwca 2022 roku.

Na zdjęciu Juliusz Letniowski z dyrektorem sportowym Tomaszem Rząsą
Na zdjęciu Juliusz Letniowski z dyrektorem sportowym Tomaszem Rząsą
fot. Lech Poznań

Lech Poznań: Juliusz Letniowski pierwszym wzmocnieniem. Czy ostatnim?


W poniedziałek Letniowski odbędzie pierwszą sesję treningową w Lechu. Oprócz zajęć na bocznym boisku przy Bułgarskiej czekają go również badania krwi i ćwiczenia na siłowni.

- Podpisanie kontraktu to dla mnie spore przeżycie, Lech jest potężny klubem. Cieszę się, że ktoś mnie tutaj dostrzegł, a ja jestem gotowy do ciężkiej pracy. Myślę, że każdy kibic Lecha liczy na mistrzostwo Polski. Z takim potencjałem jest to realne. Przychodzę tutaj, aby zostać mistrzem - stwierdził Juliusz Letniowski w rozmowie z oficjalną stroną Lecha.

Letniowski od początku był zdecydowany na Lecha. Trudniej klubowi było się natomiast porozumieć z Bytovią. Drużyna z Fortuna 1 Ligi nie chciała wprawdzie robić przeszkód pomocnikowi, ale liczyła, że zarobi na nim przynajmniej takie pieniądze, jakie z jego udziałem wiosną zgarnęłaby dzięki systemowi Pro Junior System.

Jesienią 20-latek zdobył 7 bramek i zapisał 3 asysty w 19 występach. - Juliusz mimo młodego wieku, zwłaszcza w ostatnim sezonie, na poziomie pierwszej ligi zaprezentował się bardzo dojrzale. Zwróciliśmy uwagę na jego przygotowanie techniczne oraz taktyczne, wielokrotnie przesądzał o losach spotkania dla własnego zespołu. W krótkim czasie stał się jednym z liderów Bytovii - mówi dyrektor sportowy Lecha Tomasz Rząsa.

Gdyby Lech nie dogadał się z Bytovią to Letniowski zostałby jego zawodnikiem od 1 lipca - po wygaśnięciu umowy.

Transfery Lecha Poznań - zima 2019:

  • Przyszli: Juliusz Letniowski (transfer definitywny, Bytovia Bytów)
  • Odeszli: Dioni (rozwiązanie umowy, Cultural y Deportiva Leonesa)
  • Mogą przyjść: napastnik (?)
  • Mogą odejść: Dimitris Goutas (skrócenie wypożyczenia, Olympiakos Pireus), Maciej Orłowski, Hubert Sobol, Dawid Kurminowski (wypożyczenie).

Źródło: własne/Lech Poznań

EKSTRAKLASA w GOL24


Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Kuba, Oman... Piłkarze z Ekstraklasy na wakacjach (cz. 2)

[xlink]0815dd74-d837-79a0-02d7-701342e53723,2d23e2fe-e803-96ed-6a92-02ca53b5a1ec[/xlink]


Polecamy