menu

Kosta Runjaic dostał ofertę prowadzenia reprezentacji Grecji

22 stycznia, 13:55 | KK, lis

Nie tylko PZPN szuka trenera drużyny narodowej. W takiej samej sytuacji znajduje się grecka federacja. Ofertę prowadzenia reprezentacji Hellady otrzymał Kosta Runjaic. Szkoleniowiec postanowił kontynuować swoją misję w Pogoni Szczecin.


fot. Andrzej Szkocki/Polska Press
Kosta Runjaic podczas jednego z treningów Pogoni na obozie w Belek.
fot. Wiola Ufland/pogonszczecin.pl
1 / 2

Runjaic odpowiada za wyniki Pogoni od listopada 2017 roku. Jego praca przynosi wymierne efekty. W poprzednim sezonie prowadzona przez Niemca drużyna uplasowała się na trzecim miejscu. W obecnym po rundzie zajmuje drugą pozycję. W Szczecinie mają jednak apetyty na mistrzostwo, bo strata do prowadzącego Lecha Poznań wynosi tylko cztery punkty.

Osiągnięcia Runjaica zostały dostrzeżone nie tylko na polskim rynku. W tureckim Belek ze szkoleniowcem portowej drużyny rozmawiali przedstawiciele greckiej federacji. - Trener Pogoni Szczecin Kosta Runjaić dostał poważną ofertę prowadzenia reprezentacji Grecji. Przedstawiciele federacji greckiej pojawili się nawet w Belek. Praca aktualna od lutego. Szkoleniowiec Pogoni odmówił - poinformował na Twitterze Mateusz Borek.

Trener Pogoni Szczecin Kosta Runjaić dostał poważną ofertę prowadzenia reprezentacji Grecji. Przedstawiciele federacji greckiej pojawili się nawet w Belek.Praca aktualna od lutego. Szkoleniowiec Pogoni odmówił.— Mateusz Borek (@BorekMati) January 22, 2022

Reprezentacja Grecji zajęła trzecie miejsce w grupie eliminacji MŚ 2022 i nie awansowała do baraży. Wraz z końcem grudnia posadę selekcjonera stracił John van 't Schip.

Kontrakt Niemca z Pogonią jest ważny do końca czerwca 2022 roku. Przez cztery lata pracy w Szczecinie Runjaic zbudował tak mocną pozycję w klubie, że nikt sobie nie wyobraża, by współpraca nie była kontynuowana. Rozmowy o nowym kontrakcie są prowadzone i jeśli tylko szkoleniowiec zdecyduje się kontynuować misję w Pogoni - umowa będzie podpisana. Prezes klubu Jarosław Mroczek już kilka razy podkreślał, że rozmowy są prowadzone w bardzo pozytywnym klimacie.

EKSTRAKLASA w GOL24


Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy


Polecamy