Bramka Senegalczyka Diawa i remis Korony Kielce w sparingu z Zagłębiem Sosnowiec

14 lipca 2018, 16:38 | dor

W ostatnim meczu kontrolnym przed inauguracją sezonu w Lotto Ekstraklasie piłkarze Korony zremisowali w Kielcach z Zagłębiem Sosnowiec, beniaminkiem ekstraklasy 1:1 (0:0).

Korona Kielce w ostatnim sparingu zremisowała z Zagłębiem Sosnowiec 1:1.

Mecz był wyrównany. Nie mogli go obejrzeć kibice i dziennikarze, ponieważ trener Gino Lettieri podjął decyzję, że sparing będzie zamknięty.

Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy wynik, mimo że obie drużyny miały okazje do strzelenia goli. Po przerwie na prowadzenie wyszła Korona. W 62 minucie po rzucie wolnym z bocznej części boiska piłka trafiła do Djibrila Diawa i Senegalczyk strzałem głową zaskoczył bramkarza Zagłębia. Wyrównał w 84. minucie Vamara Sanogo.

Dla Korony był to ostatni sprawdzian przed inauguracją Lotto Ekstraklasy. W pierwszej kolejce Korona zagra na wyjeździe z Górnikiem Zabrze - 22 lipca o godzinie 15.30.