menu

Komisja Ligi ukarała Legię, ŁKS, Arkę i trenera Rakowa

12 lutego, 18:01 | red

W czwartek Komisja Ligi podjęła decyzję o ukaraniu klubów Legia Warszawa, ŁKS Łódź, Arka Gdynia i trenera Rakowa Częstochowa Marka Papszuna.

Kibice na meczu Legia - ŁKS
Kibice na meczu Legia - ŁKS
fot. szymon starnawswki / polska press

Przypomnijmy, że podczas meczu Legii z ŁKS-em jeden z transparentów nawoływał do wyrzucenia z klubu zawodnika Jakuba Kisiela. 17-latek do klubu z Łazienkowskiej trafił na początku lutego ze stołecznej Polonii. W listopadzie piłkarz został pobity na Powiślu. Ponadto kibice Wojskowych wywiesili transparent skierowany do potencjalnego inwestora Czarnych Koszul. "Panie Nitot, nie jest jeszcze za późno na to, by się wycofać. Masz jeszcze klientów, przedsiębiorstwo jeszcze funkcjonuje dobrze" - napisali.

Komunikat Komisji Ligi:


Za zachowanie kibiców gospodarzy podczas spotkania Legia Warszawa - ŁKS Łódź, na klub Legia nałożono karę finansową w wysokości 50 tysięcy złotych oraz karę zakazu wejścia na jeden najbliższy mecz Ekstraklasy w Warszawie dla wszystkich osób, które w trakcie meczu z ŁKS-em znajdowały się na Trybunie Północnej.

Z kolei za zachowanie kibiców gości na klub ŁKS nałożono karę finansową w wysokości 15 tysięcy złotych.

Za zachowanie kibiców gospodarzy podczas spotkania Arka Gdynia - Cracovia, na klub Arka nałożono karę zakazu wejścia na jeden najbliższy mecz Ekstraklasy w Gdyni dla wszystkich osób, które w trakcie meczu z Cracovią znajdowały się na Trybunie "Górka". Na tej trybunie dopuszczano się zachowań, polegających na szczególnie wulgarnym obrażaniu właściciela klubu. Ponadto w trakcie meczu wywieszony został transparent z obraźliwymi treściami w stosunku do właściciela i pracownika klubu.

Na trenera Rakowa Częstochowa Marka Papszuna nałożono automatyczną karę dyskwalifikacji w dwóch najbliższych meczach Ekstraklasy. Szkoleniowiec został usunięty z ławki rezerwowych w meczu 21. kolejki Lech Poznań - Raków Częstochowa.


Polecamy