menu

Klasyfikacja asyst w Lotto Ekstraklasie po 30. kolejce: Dominik Furman na szóstkę, Filip Mladenović na piątkę [ASYSTY EKSTRAKLASA]

15 kwietnia, 16:46 | Jacek Czaplewski

Asysty Ekstraklasa. W 30. kolejce swój dorobek poprawili m.in. Dominik Furman i Filip Mladenović. Pomocnik Wisły Płock może poszczycić się już sześcioma asystami, natomiast lewy obrońca Lechii Gdańsk pięcioma.

2019-02-16 bialystok jagiellonia wisla plock ekstralasa xxii kolejka fot. wojciech wojtkielewicz/kurier poranny gazeta wspolczesna / polska press
2019-02-16 bialystok jagiellonia wisla plock ekstralasa xxii kolejka fot. wojciech wojtkielewicz/kurier poranny gazeta wspolczesna / polska press
fot. Wojciech Wojtkielewicz

Asysty Ekstraklasa: Furman na szóstkę, Mladenović na piątkę


Po debiutanckiej asyście zaliczyli Petteri Forsell (Miedź Legnica), Kasper Hamalainen (Legia Warszawa), Sergiu Hanca (Cracovia), Jarosław Kubicki (Lechia Gdańsk), Mateusz Możdżeń (Zagłębie Sosnowiec) czy Ivan Runje (Jagiellonia Białystok). Po dwie asysty posiadają już za to Sasa Balić (Zagłębie Lubin), Ricardo Nunes (Pogoń Szczecin) oraz Marko Vesović (Legia Warszawa).

W ostatniej kolejce fazy zasadniczej trzecią asystę zapisał Vukan Savicević (Wisła Kraków). Po cztery mają już za to Gerard Badia, Tom Hateley i Piotr Parzyszek (wszyscy z Piasta Gliwice).

Klasyfikacja asyst w Lotto Ekstraklasie po 30. kolejce:


7 ASYST: Jesus Jimenez (Górnik Zabrze), Dominik Nagy (Legia Warszawa)
6 ASYST: Dominik Furman (Wisła Płock), Guilherme (Jagiellonia Białystok), Robert Pich (Śląsk Wrocław), Żarko Udovicić (Zagłębie Sosnowiec), Konrad Wrzesiński (Zagłębie Sosnowiec).
5 ASYST: Rafał Boguski (Wisła Kraków), Damjan Bohar (Zagłębie Lubin), Carlitos (Legia Warszawa), Michał Chrapek (Śląsk Wrocław), Christian Gytkjaer (Lech Poznań), Lukas Haraslin (Lechia Gdańsk), Filip Jagiełlo (Zagłębie Lubin), Michał Janota (Arka Gdynia), Martin Konczkowski (Piast Gliwice), Maciej Makuszewski (Lech Poznań), Filip Mladenović (Lechia Gdańsk), Arvydas Novikovas (Jagiellonia Białystok), Henrik Ojamaa (Miedź Legnica), Rafał Pietrzak (Wisła Kraków), Martin Pospisil (Jagiellonia Białystok), Matej Pućko (Korona Kielce), Damian Szymański (Wisła Płock).
4 ASYSTY: Gerard Badia (Piast Gliwice), Marcin Cebula (Korona Kielce), Tom Hateley (Piast Gliwice), Maciej Jankowski (Arka Gdynia), Darko Jevtić (Lech Poznań), Martin Kostal (Wisła Kraków 3, Jagiellonia Białystok 1), Zvonimir Kozulj (Pogoń Szczecin), Michał Kucharczyk (Legia Warszawa), Piotr Parzyszek (Piast Gliwice), Bartłomiej Pawłowski (Zagłębie Lubin), Filip Starzyński (Zagłębie Lubin), Joel Valencia (Piast Gliwice), Nico Varela (Wisła Płock).
3 ASYSTY: Jakub Arak (Lechia Gdańsk), Roman Bezjak (Jagiellonia Białystok), Cafu (Legia Warszawa), Adam Deja (Arka Gdynia), Milan Dimun (Cracovia), Kamil Drygas (Pogoń Szczecin), Janusz Gol (Cracovia), Adam Hlousek (Legia Warszawa), Jesus Imaz (Wisła Kraków), Sebastian Kowalczyk (Pogoń Szczecin), Radosław Majewski (Pogoń Szczecin), Zdenek Ondrasek (Wisła Kraków), Michal Papadopulos (Piast Gliwice), Szymon Pawłowski (Zagłębie Sosnowiec), Fabian Piasecki (Miedź Legnica), Arkadiusz Piech (Śląsk Wrocław), Artur Pikk (Miedź Legnica), Marko Poletanović (Jagiellonia Białystok), Vukan Savicević (Wisła Kraków), Michal Siplak (Cracovia), Sebastian Szymański (Legia Warszawa), Mateusz Wdowiak (Cracovia).
2 ASYSTY: Igor Angulo (Górnik Zabrze), Joao Amaral (Lech Poznań), Domagoj Antolić (Legia Warszawa), Sasa Balić (Zagłębie Lubin), Jakub Bartkowski (Wisła Kraków 1, Pogoń Szczecin 1), Vullnet Basha (Wisła Kraków), Jakub Błaszczykowski (Wisła Kraków), Marcin Budziński (Cracovia), Adam Buksa (Pogoń Szczecin), Goran Cvijanović (Arka Gdynia), Krzysztof Drzazga (Wisła Kraków), Jorge Felix (Piast Gliwice), Damian Gąska (Śląsk Wrocław), Walerian Gwilia (Górnik Zabrze), Javi Hernandez (Cracovia), Aleksander Jagiełło (Piast Gliwice), Zlatko Janjić (Korona Kielce), Kamil Jóźwiak (Lech Poznań), Patryk Klimala (Jagiellonia Białystok), Aleksandar Kolew (Arka Gdynia), Łukasz Kosakiewicz (Korona Kielce), Adnan Kovacević (Korona Kielce), Mateusz Machaj (Jagiellonia Białystok), Krzysztof Mączyński (Śląsk Wrocław), Giorgi Merebaszwili (Wisła Płock), Tomasz Nowak (Zagłębie Sosnowiec), Ricardo Nunes (Pogoń Szczecin), Sławomir Peszko (Wisła Kraków), Adrian Purzycki (Miedź Legnica), Marcin Robak (Śląsk Wrocław), Taras Romanczuk (Jagiellonia Białystok), Boris Sekulić (Górnik Zabrze), Daniel Smuga (Górnik Zabrze), Artur Sobiech (Lechia Gdańsk), Elia Soriano (Korona Kielce), Patryk Tuszyński (Zagłębie Lubin), Marko Vesović (Legia Warszawa), Mateusz Wieteska (Legia Warszawa), Adam Wolniewicz (Górnik Zabrze), Luka Zarandia (Arka Gdynia), Jakub Żubrowski (Korona Kielce).
1 ASYSTA: - Farshad Ahmadzadeh (Śląsk Wrocław), Zoran Arsenić (Wisła Kraków), Wato Arweladze (Korona Kielce), Augusto (Śląsk Wrocław), Błażej Augustyn (Lechia Gdańsk), Bartłomiej Babiarz (Zagłębie Sosnowiec), Adam Banasiak (Zagłębie Sosnowiec), Łukasz Broź (Śląsk Wrocław), Łukasz Burliga (Wisła Kraków), Airam Cabrera (Cracovia), Juan Camara (Miedź Legnica), Piotr Celeban (Śląsk Wrocław), Mateusz Cholewiak (Śląsk Wrocław), Djordje Cotra (Śląsk Wrocław), Niko Datković (Cracovia), Spas Delew (Pogoń Szczecin), Lasza Dwali (Pogoń Szczecin), Diego Ferraresso (Cracovia), Borja Fernandez (Miedź Legnica), Petteri Forsell (Miedź Legnica), Maciej Gajos (Lech Poznań), Iker Guarrotxena (Pogoń Szczecin), Adrian Gryszkiewicz (Górnik Zabrze), Robert Gumny (Lech Poznań), Kasper Hamalainen (Legia Warszawa), Sergiu Hanca (Cracovia), Michael Heinloth (Zagłębie Sosnowiec), Michał Helik (Cracovia), Tomasz Hołota (Pogoń Szczecin), Rafał Janicki (Lech Poznań), Tomasz Jodłowiec (Piast Gliwice), Jose Kante (Legia Warszawa), Mikkel Kirkeskov (Piast Gliwice), Tymoteusz Klupś (Lech Poznań), Marko Kolar (Wisła Kraków), Bartosz Kopacz (Zagłębie Lubin), Dawid Kort (Wisła Kraków), Wołodymyr Kostewycz (Lech Poznań), Jarosław Kubicki (Lechia Gdańsk), Sandro Kulenović (Legia Warszawa), Kamil Jóźwiak (Lech Poznań), Patryk Lipski (Lechia Gdańsk), Igor Łasicki (Wisła Płock), Wojciech Łobodziński (Miedź Legnica), Daniel Łukasik (Lechia Gdańsk), Michał Mak (Lechia Gdańsk), Mateusz Mak (Piast Gliwice), Patryk Małecki (Wisła Kraków), Marquitos (Miedź Legnica), Andre Martins (Legia Warszawa), Mateusz Matras (Górnik Zabrze), Adam Matuszczyk (Zagłębie Lubin), Hubert Matynia (Pogoń Szczecin), Iuri Medeiros (Legia Warszawa), Sebastian Milewski (Zagłębie Sosnowiec), Aleksandar Milijković (Miedź Legnica), Mateusz Młyński (Arka Gdynia), Mateusz Możdżeń (Zagłębie Sosnowiec), Lubambo Musonda (Śląsk Wrocław), Giannis Mystakidis (Górnik Zabrze), Michał Nalepa (Arka Gdynia), Tomasz Nawotka (Zagłębie Sosnowiec), Flavio Paixao (Lechia Gdańsk), Matej Palcić (Wisła Kraków), Oliver Petrak (Korona Kielce), Chris Philipps (Legia Warszawa), Filip Piszczek (Cracovia), Cornel Rapa (Cracovia), Thomas Rogne (Lech Poznań), Ivan Runje (Jagiellonia Białystok), Bartosz Rymaniak (Korona Kielce), Maciej Sadlok (Wisła Kraków), Vamara Sanogo (Zagłębie Sosnowiec), Omar Santana (Miedź Legnica), Bartłomiej Sielewski (Wisła Płock), Władisław Sirotow (Zagłębie Lubin), Tadeusz Socha (Arka Gdynia), David Stec (Pogoń Szczecin), Patryk Stępiński (Wisła Płock), Paweł Stolarski (Lechia Gdańsk), Mateusz Szwoch (Wisła Płock), Karol Świderski (Jagiellonia Białystok), Pedro Tiba (Lech Poznań), Paweł Tomczyk (Lech Poznań), Alan Uryga (Wisła Płock), Marcin Urynowicz (Górnik Zabrze), Sebastian Walukiewicz (Pogoń Szczecin), Marcin Warcholak (Wisła Płock), Marcin Wasilewski (Wisła Kraków), Łukasz Wolsztyński (Górnik Zabrze), Kamil Zapolnik (Górnik Zabrze), Paweł Zieliński (Miedź Legnica), Szymon Żurkowski (Górnik Zabrze).

EKSTRAKLASA w GOL24


Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

[xlink]0815dd74-d837-79a0-02d7-701342e53723,2d23e2fe-e803-96ed-6a92-02ca53b5a1ec[/xlink]


Polecamy