menu

Klasa okręgowa Kraków, grupa II. Bronowianka pokazała, że stać ją na wygranie ligi

12 stycznia, 18:17 | Artur Bogacki

Piłka nożna. Występująca w grupie II krakowskiej klasy okręgowej Bronowianka już rozpoczęła przygotowania do rundy wiosennej. W weekend zespół wystąpi w rozgrywanym na jego obiekcie halowym Memoriale Stanisława Syrdy.

Dla piłkarzy Bronowianki (czerwone stroje) pierwsza część sezonu była udana
Dla piłkarzy Bronowianki (czerwone stroje) pierwsza część sezonu była udana
fot. Fot. Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press

Jesień dla drużyny trenera Czesława Palika była bardzo udana. Bronowianka w 13 kolejkach uzbierała 28 pkt (9 zwycięstw, remis, 3 porażki), co dało jej 2. lokatę w stawce. Do prowadzącej Kaszowianki, którą na jej stadionie... rozbiła 6:1, traci tylko 3 "oczka".

Jak mówi doświadczony szkoleniowiec, ważnym atutem była atmosfera w zespole. - Mamy grupę ludzi, która się lubi, szanuje i chce coś wspólnie przeżyć. Stworzyliśmy fajny klimat, zawodnicy potrafią sami się organizować. Kupują sprzęt, stworzyli regulamin drużyny, z karami finansowymi, na przykład za spóźnienie na trening - mówi Palik.

Dodaje: - Nie mamy już kłopotów z brakiem zawodników do gry, a wcześniej bywało tak, że nie mieliśmy bramkarza. Niemal w każdym meczu dokonywałem pięciu zmian - zaznacza Palik.

Bronowianka już występowała w klasie wyższej niż okręgowa (sezon 2010-11, wówczas była do V liga krakowsko-wadowicka). Czy teraz podejmie próbę awansu?

- Trzeba mierzyć wysoko. Myślę, że udowodniliśmy przede wszystkim sobie, że możemy wygrać ligę - uśmiecha się trener. - Działamy w określonej sytuacji, nie mamy wielkich pieniędzy. Na pewno będziemy walczyć. Myślę, że sportowo byłoby nas stać na grę w czwartej lidze, organizacyjnie pewnie też. Byłoby łatwiej, gdyby pojawił się jakiś sponsor. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Jak mówi, w kadrze, opartej na wychowankach, nie należy spodziewać się wielkich zmian. Na razie nie ma sygnałów, by z obecnego składu ktoś odchodził (z tym, że liderem klasyfikacji strzelców ligi Bartoszem Kiełbusem ponoć interesują się inne kluby).

- Może przyjdzie do nas dwóch zawodników. W naszym przypadku nie ma co mówić o "transferach". Bardziej odbywa się to na zasadzie kontaktów towarzyskich i chęci piłkarzy gry u nas - mówi.

TU PRZECZYTASZ WIĘCEJ O KLASIE OKRĘGOWEJ KRAKÓW;nf

Follow @sportmalopolska

Sportowy24.pl w Małopolsce

MAGAZYN SPORTOWY24 - Boniek o biletach na mundial, grupie Polaków i bazie w Soczi


[wideo_iframe]//get.x-link.pl/2aa92008-d375-db18-3f22-61ff7fdee250,f710614f-bda5-7cd4-c4cb-3f8a04cad2e6,embed.html[/wideo_iframe]